TA NOC MIAŁA MOC! ZA NAMI VII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI #NOCBIBLIOTEK

Ta noc z pewnością miała moc! A to za sprawą Powiatowego Instytutu Kultury, który w sobotę, 9 października w Wierzbicy, przy okazji VII edycji ogólnopolskiej akcji #NocBibliotek zainaugurował cykl spotkań, w ramach którego w najbliższych miesiącach, będzie zapraszał biblioteki publiczne z terenu powiatu do współorganizacji spotkań autorskich, promocji i innych wydarzeń, promujących czytelnictwo i biblioteki.

Na spotkanie z teatrem, muzyką i świetną zabawą dla najmłodszych czytelników zaprosiła w sobotni wieczór wierzbicka biblioteka wraz Powiatowym Instytutem Kultury i Gminnym Ośrodkiem Kultury.  Pretekstem do spotkania była  ogólnopolska akcja #Noc Bibliotek, która w tym oku odbywała się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

A działo się bardzo dużo! Na początek – na scenie wierzbickiego ośrodka kultury zaprezentował się teatr UŚMIECH z Młodzieżowego Domu Kultury z Radomia. Groteskowy charakter wiersza Jana Brzechwy, pt.: „Wieloryb” w reżyserii  Małgorzaty Zarychty-Młynarczyk, z pewnością uświadomił widzom, że od płotki do plotki droga jest krótsza niż by się mogło wydawać. Drugim punktem nocy były konkursy i rebusy z nagrodami sprawdzające bajkową wiedzę najmłodszych czytelników. A na zakończenie, w muzyczną podróż, nie tylko w świat poezji zabrał publiczność duet CichoSza, czyli Agnieszka Gola i Bartosz Winiarski.

Tegoroczna #NocBibliotek wzbogaciła także zbiory gminnej biblioteki o nowe pozycje książkowe.
A zatem najwyższy czas przygotować się na długie jesienne popołudnia i wieczory, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  Warto więc udać się do naszej wierzbickiej biblioteki.

Do góry