„Postaw na Rodzinę” – Festyn Rodzinny w Polanach

Festyn Polany 2017

W niedzielę 18 czerwca 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Polanach odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Postaw na Rodzinę”, który łączył święta: Dzień Matki, Dzień Ojca oraz Dzień Dziecka. Gościliśmy w naszych progach uczniów wraz z  Rodzicami,  społeczność lokalną oraz wielu sympatyków i zaproszonych Gości. Wśród nich był Wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias, sołtysi: Kazimierz Szczęsny, Katarzyna Wójcicka, dyrektor przedszkola pani Grażyna Góźdź, Koło Gospodyń Wiejskich w Polanach, członkowie OSP w Polanach, fundatorzy nagród i przedstawiciele  instytucji wspierających  szkołę.

Festyn odbył się dzięki wsparciu Gminnej Komisji  Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych  przy Urzędzie Gminy w Wierzbicy, która ufundowała główne nagrody w konkursach rodzinnych: rower, dron. Natomiast  sponsorzy zakupili tablet.

Pani dyrektor Elżbieta Wojciechowska  uroczyście rozpoczęła festyn, powitała zebranych. W przemówieniu zaznaczyła, że głównym celem imprezy jest podkreślenie wartości rodziny we współczesnym świecie, promocja zdrowego stylu życia oraz integracja środowiska lokalnego. Pani dyrektor podziękowała władzom gminy, sponsorom i rodzicom za udzielenie wsparcia finansowego i pracę na rzecz rozwoju szkoły.

Program artystyczny festynu rozpoczął się od występu przedszkolaków, następnie zaprezentowali  się uczniowie  naszej  szkoły.  W ich wykonaniu  mogliśmy  wysłuchać  wierszy o rodzinie, obejrzeć zabawną interpretację wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima z udziałem rodziców, przedstawienie pt.”Kopciuszek na sportowo” oraz bajkę „Królewna Śnieżka”. W czasie trwania festynu zgromadzonym czas umilały występy chóru szkolnego oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się: pokaz zapaśniczy w wykonaniu Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego (MLUKS) Orlik w Wierzbicy oraz pokaz pożarniczy OSP w Polanach.

Atrakcji podczas festynu było wiele i tych kulinarnych, i tych rozrywkowych. Rodzice przygotowali pierogi, gofry, frytki, hamburgery, hot-dogi, zapiekanki, popcorn, były także potrawy z grilla: kiełbasa, kaszanka. Nie zabrakło również słodkości w postaci domowego ciasta, aromatycznej kawy i herbaty.

Panie nauczycielki  przygotowały wiele konkursów i rywalizacji rodzinnych, poza tym dzieci mogły dać upust swojej energii podczas zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i w kulach zorbingowych.

Całą imprezę uświetniła zabawa taneczna przy występie zespołu, w skład którego wchodzą wychowankowie  naszej szkoły.

Piękna pogoda przyczyniła  się do wspaniałej  atmosfery panującej  podczas festynu. Rodzice i dzieci bawili się do wieczora i z pewnością długo nie zapomną tego dnia pełnego wrażeń.

Do góry