Uratował kobiecie życie. Strażak z Wierzbicy Kolonia uhonorowany

Strażak 2017

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie tytułu „Strażaka Miesiąca Województwa Mazowieckiego”. Tytuł za luty otrzymał dh Łukasz Nowak z OSP w Wierzbicy-Kolonia.

Wyróżniony strażak służbę społeczną w OSP Wierzbica-Kolonia pełni od 7 lat, zawodowo jest policjantem. 10 lutego 2017 roku podczas pełnienia służy na terenie Posterunku Policji w Wierzbicy wykazał się niebywałą odwagą.

Około godziny 14:30 wraz z kolegą, z którym pełnił służbę udali się do pożaru jednego z budynków przy ul. Krasickiego w Wierzbicy. Po przybyciu na miejsce, zauważyli wydobywający się dym z okien mieszkania na pierwszym piętrze. Z informacji otrzymanych od osób znajdujących się przed budynkiem ustalili, że w mieszkaniu znajdują się dwie kobiety.

Niezwłocznie druh Łukasz wraz z kolegą udali się pod drzwi mieszkania, z którego wydobywał się gęsty dym oraz słychać było kobiecy głos wzywający pomocy. – Nasz bohater nawiązał kontakt głosowy z kobietą, a następnie mimo dużego zadymienia oraz wysokiej temperatury wszedł do mieszkania ewakuując kobietę. Druh Łukasz bez wahania podjął decyzję, dzięki której uratował najcenniejszy dar ludzki, jakim jest życie – informuje Konrad Neska z radomskiej straży pożarnej.

Podczas uroczystości w Warszawie obecny był m.in. Wójt Gminy Wierzbica – Zdzisław Dulias oraz Sekretarz Gminy Wierzbica – Renata Leśniewska, którzy serdecznie pogratulowali dzielnemu strażakowi.

Do góry