W dniu dzisiejszym, tj. 17 maja 2010 roku w Publicznym Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka w Wierzbicy odbył się IV Międzypowiatowy Konkurs Języków Obcych, na który przybyli uczniowie z gimnazjów z Kozienic, Makowca, Rudy Wielkiej, Przytyku, Wsoli i Wierzbicy.
W finałowej części konkursu z języka angielskiego uczestniczyło 33 uczniów zaś z języka niemieckiego 10.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu gramatyczno – leksykalnego, poszerzonego o wiedzę z zakresu kultury krajów anglojęzycznych.
Przed wręczaniem nagród oraz dyplomów wszyscy obejrzeli krótkie scenki językowe przygotowane przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Wierzbicy pod kierunkiem Izabeli Wójcik. Nie zabrakło również części muzycznej, przed publiczności ukazał się znany między innymi z takich utworów jak: Yellow Submarine czy A Hard Day’s Night zespół THE BEATLES. Chłopcy z gimnazjum świetnie wczuli się w rolę rock’owego zespołu z Liverpoolu.
Następnie Sekretarz Gminy Monika Banaczek oraz Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wierzbicy przystąpili do wręczania nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu. Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki.
Laureatami IV Międzypowiatowego Konkursu Języków Obcych zostali:
język angielski
Kategoria: klasy II
I miejsce – Witold Szerksznis (ZEGIP w Makowcu)
II miejsce – Natalia Marczak (PG w Kozienicach)
III miejsce – Natalia Dzigman (ZSP we Wsoli)
Wyróżnienia:
1. Natalia Zawisza (PG w Wierzbicy)
2. Maria Kośla (PG w Wierzbicy)
3. Filip Kopycki (PG w Wierzbicy)
4. Kamil Tokarski (ZEGIP w Makowcu)
5. Aleksandra Karaś (ZSP we Wsoli)
6. Mateusz (ZSP we Wsoli)
7. Edyta Rutkowska (ZEGIP w Makowcu)
8. Karolina Sowa (ZEGIP w Makowcu)
9. Natalia Kowalska (ZEGIP w Makowcu)
10. Adrianna Graniak (ZSP we Wsoli)
Kategoria: klasy III
I miejsce – Katarzyna Kwaśniewska (PG w Rudzie Wielkiej)
II miejsce – Marek Wojcieszak (PG w Przytyku)
III miejsce – Kacper Górski (PG w Wierzbicy)
Wyróżnienia:
1. Anna Pawlak (PG w Kozienicach)
2. Karol Farbie (PG w Rudzie Wielkiej)
3. Magda Figlarska (PG w Rudzie Wielkiej)
4. Jan Mastalerek (PG w Przytyku)
5. Milena Dryja (PG w Przytyku)
6. Magdalena Rola (PG w Wierzbicy)
7. Aleksandra Bąk (PG w Kozienicach)
8. Marcin Stanisławek (PG w Wierzbicy)
9. Joanna Puszka (PG w Wierzbicy)
10. Elena Paciorkiewicz (PG w Kozienicach)
11. Marta Nowak (ZSP we Wsoli)
12. Katarzyna Warso (PG w Rudzie Wielkiej)
13. Matylda Szymanowska (PG w Kozienicach)
14. Marlena Szczepańska (PG w Przytyku)
15. Paulina Grzebała (PG w Przytyku)
16. Paulina Minda (PG w Rudzie Wielkiej)
17. Dariusz Hendzel (PG w Wierzbicy)
język niemiecki
Kategoria wiekowa: 13 – 15 lat
I miejsce – Marta Raczyńska (PG w Kozienicach)
II miejsce – Michał Krawczyk (PG w Kozienicach)
III miejsce – Paulina Stańczak (PG w Kozienicach)
Wyróżnienia:
1. Aleksandra Seremak (PG w Kozienicach)
2. Karmena Wolska (PG w Wierzbicy)
3. Wojciech Grodwicki (PG w Makowcu)
4. Paulina Stanisławek (PG w Wierzbicy)
5. Milena Ziętek (PG w Wierzbicy)
6. Wioleta Wolszczak (Pw Makowcu)
7. Mateusz Gajda (PG w Makowcu)
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.