X Finał Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów – kat. szkół podstawowych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

6 kwietnia w hali Publicznego Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka w Wierzbicy rozegrany został finał X Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej w kategorii szkół podstawowych.

W turnieju finałowym uczestniczyło 14 drużyn ministranckich. Po rozegraniu 29 meczy końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Radom p.w. Matki Bożej Królowej Świata
2. Radom p.w. św. Stefana
3. Radom p.w. Opatrzności Bożej

Gospodarze – ministranci z Wierzbicy zajęli zaszczytne 4 miejsce. Nie przegrali meczu w grupie, jednak odpadli z rywalizacji o podium ulegając, jak się okazało później drużynie Mistrzów Diecezji mając gorszy stosunek bramek.

Nagrody indywidualne w turnieju otrzymali:

Najlepszy piłkarz – Łukasz Janik (Wieniawa)
Najlepszy bramkarz – Kacper Markwat (Radom p.w. Opatrzności Bożej)
Król strzelców – Dawid Świątkowski (Radom p.w. Matki Bożej Królowej Świata)

• „Przyjaciele Turnieju”

Medale, puchary, dyplomy i nagrody wręczali: Proboszcz Parafii Wierzbica ksiądz Jan Chodelski, Wójt Gminy Wierzbica Dariusz Myśliwiec i Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wierzbicy Tomasz Jarzembiński.

Turniej mógł odbyć się dzięki wsparciu sponsorów oraz zaangażowaniu w przygotowanie i przebieg mistrzostw młodzieży z Wierzbicy – 20 młodych ludzi na czele z Mateuszem Mundzikiem przewodniczącym komitetu organizacyjnego.