ROZBUDOWA UL. KOŚCIUSZKI W WIERZBICY /DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 727/ CORAZ BLIŻEJ  – UMOWA Z WYKONAWCĄ DROGI JUŻ PODPISANA

MAMY TO!

Dziś, w radomskiej siedzibie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie została podpisana umowa z wykonawcą rozbudowy ul. Kościuszki /drogi wojewódzkiej nr 727/ w Wierzbicy. Jak wspomniał dyrektor MZDW w Warszawie, Pan Grzegorz Obłękowski, realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki współpracy obu samorządów – województwa mazowieckiego i gminy Wierzbica. I to nie są jedyne działania inwestycyjne na ternie Gminy Wierzbica, bowiem już niebawem ruszą pracę projektowe przebudowy drogi wojewódzkiej nr 744 /ul. Górnej/ w Wierzbicy. Podczas dzisiejszego, jakże ważnego dla naszych mieszkańców wydarzenia obecni byli Wójt Gminy Wierzbica Pan Zdzisław Dulias wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wierzbica Panem Karolem Lechem i Zastępcą Przewodniczącego Rady Panem Sławomirem Liskiem.

– Bardzo się cieszę, że  lada chwila rozpocznie się realizacji tak długo wyczekiwanej inwestycji w Wierzbicy. To główny trakt przebiegający przez naszą miejscowość, a mieszkańcy bardzo długo czekali na jego rozbudowę. Bardzo dziękuję Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, Wicemarszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu, radnym Sejmiku, którzy znaleźli zrozumienie dla tej inwestycji – powiedział Wójt Gminy, Zdzisław Dulias.

Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Wierzbica oraz radnych Rady Gminy  została przygotowana dokumentacja projektowa dotyczącą tej inwestycji. Po przebudowie, ul. Kościuszki posiadać będzie na długości 1,1 km jezdnię o szerokości 7,0 m z lewoskrętami w obrębach skrzyżowań z drogami gminnymi. Po obu stronach jezdni zostaną wybudowane chodniki, które zapewnią bezpieczeństwo pieszym. Dodatkowo przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w azyle. W chodnik drogi wbudowana zostanie również zatoka postojowa dla samochodów osobowych /na wysokości pawilonów handlowych/.

Za nami okres wytężonej pracy oraz licznych spotkań z Władzami Województwa – zarówno w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie, Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, a także w Urzędzie Gminy w Wierzbicy, gdzie wraz z Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich odbyliśmy wizję lokalną nie tylko ulicy Kościuszki, ale także ulicy Górnej w Wierzbicy. To niezwykle ważna inwestycja z punktu widzenia rozwoju naszej miejscowości – dodał Wójt gminy.

Dodatkowo w czasie przebiegu realizacji tej inwestycji zostanie wymienione oświetlenie uliczne oraz przeprowadzony zostanie remont wodociągu istniejącego pod drogą.

To bardzo ważna inwestycja dla poprawy komfortu i jakości życia naszych mieszkańców. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozpoczęcia jej realizacji – powiedział Karol Lech, Przewodniczący Rady Gminy Wierzbica.

Koszt inwestycji to kwota 6,8 mln zł. Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa, a roboty drogowe mają potrwać do końca listopada tego roku.

Do góry