TRWA PRZEBUDOWA I REMONT PRZEDSZKOLA W WIERZBICY

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku rozpoczęła się przebudowa i remont budynku po szkole podstawowej w Wierzbicy z przeznaczeniem na przedszkole wraz z budową placu zabaw. To jedna z najważniejszych inwestycji tego roku, na którą jeszcze w roku 2022 pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 1 mln 700 tys. zł. z Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład.

– Przebudowa tego budynku z przeznaczeniem na przedszkole to dla nas  jedna z najważniejszych inwestycji i bardzo chcemy ją zrealizować. Na to przedszkole z niecierpliwością czekają nasi najmłodsi mieszkańcy. W nowej placówce uruchomionych zostanie 5 oddziałów, w których znajdzie się miejsce dla 125 przedszkolaków – mówi Zdzisław Dulias Wójt Gminy Wierzbica.

Przedszkole przejdzie sporo zmian. Nowe sale będą przestronne i kolorowe, a cała placówka stanie się znacznie nowocześniejsza. Kompleksowy remont i przebudowa budynku obejmuje prace związane z przebudową klatki schodowej, prace budowlane związane z budową ścianek działowych, sufitów podwieszanych i pracami wykończeniowymi w pomieszczaniach przedszkolnych wraz z przygotowaniem sanitariatów przystosowanych dla małych dzieci, wykonaniem instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, montażem elementów centralnego ogrzewania. W budynku pojawi się nowoczesne zaplecze kuchenne wraz z jadalnią. Natomiast teren na zewnątrz budynku zostanie zagospodarowany. Przedszkole zyska nowoczesny plac zabaw wyposażony w urządzenia dostosowane do potrzeb zróżnicowanych grup wiekowych dzieci, uczęszczających do tego przedszkola.

Koszt prac związanych z przebudową i remontem obiektu wyniesie 2 348 880,54 zł z czego 1 700 000 zł pochodzi ze środków zewnętrznych. Wykonawcą robót jest firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DANBUD Daniel Wojdat z Jedlni Letniska. Placówka ma być gotowa w maju tego roku, tak aby był czas na przeprowadzkę ze starego przedszkola na nowy rok szkolny.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku, także dzięki unijnemu dofinansowaniu pozyskanemu za pośrednictwem Samorządu Województwa Mazowieckiego budynek przedszkola i żłobka został docieplony i zyskał nową, estetyczną elewację. Dodatkowo docieplono dach, częściowo wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa. Cały system grzewczy został zmodernizowany, a na dachu zamontowano instalacje fotowoltaiczną. Wszystko po to, by budynek stał się energooszczędny, jeszcze przyjaźniejszy dla maluchów i tańszy w eksploatacji.  Wartość tamtej inwestycji wyniosła ponad 1 mln zł.


Przebudowa Szkoły Wierzbica Polski Ład Plakat

Do góry