ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

Drodzy Mieszkańcy,

zbliża się 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu każdego Polaka, dlatego też chcielibyśmy, aby  także w Gminie Wierzbica nabrało szczególnego charakteru. Chcemy, aby pamięć o wszystkich bohaterach, którzy walczyli o wolność Ojczyzny, łączyła Nas, mieszkańców Naszej Małej Ojczyzny, jaką jest Gmina Wierzbica. Święto Niepodległości będzie doskonałą okazją, by pokazać łączącą nas więź i dumę z bycia Polakiem, a wspólne spotkanie podczas oficjalnych uroczystości będzie pielęgnowało polskiego ducha wspólnoty.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczną się złożeniem wiązanek kwiatów na grobach żołnierzy AK poległych w czasie II wojny światowej, znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Wierzbicy oraz odegraniem sygnału wojskowego „Śpij Kolego”. Następnie, o godz. 11 30 na placu przy kościele pw. św. Stanisława w Wierzbicy zostanie wciągnięta flaga narodowa na maszt i wspólnie odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji Niepodległa do Hymnu. Na zakończenie uroczystości, w kościele parafialnym o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tych uroczystościach. Zbiórka uczestników uroczystości o godz. 11.20 na parkingu przy kościele w Wierzbicy.

Zwracamy się także do Państwa z apelem o wywieszenie flag narodowych. Niech biało-czerwone barwy będące symbolem naszej wspólnoty ozdobią nasze miejscowości w tak ważnym dniu. Wywieszenie flagi to mały gest o wielkim znaczeniu. To element naszej tożsamości i przywiązania do tradycji. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. 

 

                                                                                                    Z poważaniem

                                                                                                     Wójt Gminy Wierzbica
                                                                                                /-/ Zdzisław Dulias

 

 

Do góry