JUŻ PO RAZ PIĄTY WYSTARTUJE „LEŚNA DYSZKA” O PUCHAR WÓJTA GMINY WIERZBICA

Nieco ponad tydzień pozostał do startu Leśnej Dyszki –  jednego z najpopularniejszych biegów w regionie radomskim organizowanego przez sportowy klub TEAM ZALESICE. Już po raz piąty biegacze – zarówno amatorzy jak i zawodowcy będą rywalizować o Puchar Wójta Gminy Wierzbica. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia w Zalesicach, a oprócz leśnych biegów dla dzieci i biegu głównego, w tym roku po raz pierwszy organizatorzy przygotowali także 4,5 km trasę dla miłośników Nordic Walking.

Zawody rozpoczną się o godz. 11:15 od rywalizacji dzieci i młodzieży. Najmłodsi biegacze będą mieli do pokonania trasę na dystansach od 60 do 800 metrów. Starsi zawodnicy ścigać się będą na tradycyjnym dystansie liczącym 10 km, a o godz. 13.40 na trasę wyjdą sympatycy  Nordic Walking. Biuro zawodów będzie znajdowało się przy szkole podstawowej w Zalesicach. 

10 km to dobry dystans zarówno dla tych, którzy chcą się pościgać i zrobić dobry wynik, jak i dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze startami w zawodach. Co roku są z nami świetni biegacze i ich rodziny. A dla tych którzy chcą pokonać leśną trasę spokojnym spacerem przygotowaliśmy 4,5 km dystans Nordic Walking – zapowiadają organizatorzy.

Zapisy do tegorocznej edycji jeszcze trwają, a zgłaszać można się między innymi poprzez stronę internetową: TUTAJ . Szczegółowy regulamin biegu na stronie biegu w mediach społecznościowych: TUTAJ 

Ale ta impreza sportowa to nie tylko biegi. Organizatorzy zadbali, aby przybrała ona także formę pikniku dla całych rodzin, podczas którego zorganizowana będzie specjalna strefa aktywności z dmuchańcami i animacjami dla dzieci.

Chcemy połączyć aktywność fizyczną z rodzinną zabawą, aby także w ten sposób promować aktywne spędzanie wolnego czasu – mówią organizatorzy biegu.

We współpracy z SP ZOZ w Wierzbicy zostanie utworzona specjalna  STREFA ZDROWIA. Na miejscu będzie można wykonać pomiary glukozy, ciśnienia i cholesterolu oraz badanie EKG. Dodatkowo na specjalnym urządzeniu będzie można zrobić analizę składu ciała oraz skorzystać z porad dietetyków.

Od początku, główną ideą Leśnej Dyszki jest promocja zdrowia i aktywności fizycznej. Duży nacisk kładziemy także na profilaktykę prozdrowotną, również związaną z wszelkiego rodzaju uzależnieniami. Dlatego w tym roku, wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalna strefa zdrowia, gdzie będzie można wykonać różnego rodzaju badania, pomiary oraz skorzystać z porad dietetyka oraz konsultacji z psychologiem – mówi Wójt Gminy Wierzbica, Zdzisław Dulias.

 

Autor: Joanna Sowa

Do góry