WÓJT WRĘCZYŁ STYPENDIA NAJLEPSZYM SPORTOWCOM

Mają różne pasje i zainteresowania, i mimo wielu różnic sporo ich łączy. Wszyscy są młodzi, nieprzeciętnie zdolni, utytułowani i… są mieszkańcami naszej gminy. Mowa o sportowcach z MLUKs ORLIK Wierzbica, którzy w tym roku, po raz pierwszy za swoją ciężką pracę i zdobywanie zapaśniczych szczytów otrzymali stypendia sportowe.

Wczoraj, w obecności rodziców, prezesa klubu i trenera, Wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Wierzbica Sławomirem Liskiem, uroczyście wręczyli pamiątkowe dyplomy gratulacyjne i przekazali umowy stypendialne.

Wójt Gminy Wierzbica pogratulował wszystkim nagrodzonym oraz tym, którym zawdzięczają oni swoje osiągnięcia. Padło więc wiele ciepłych słów pod adresem trenerów i rodziców, bez wsparcia których trudno osiągnąć jakikolwiek sukces.

– Na początku chciałbym podziękować osobom, dla których tu się znaleźliśmy – młodym sportowcom. Dziękuję wam nie tylko za osiągnięte wyniki, które przynoszą chlubę całej gminie, ale przede wszystkim za zaangażowanie i poświęcenie, wielogodzinną pracę na treningach wymagającą ogromnych wyrzeczeń. Dziękuję również trenerom i rodzicom – bez Waszej pracy obecne i przyszłe sukcesy dzisiejszych laureatów byłyby niemożliwe – mówił Zdzisław Dulias, wójt gminy.

Stypendia Sportowe są wyrazem uznania za szczególne osiągnięcia sportowe, które wpływają pozytywnie na wizerunek Gminy Wierzbica. W świecie sportu, zawodnicy ORLIKA są rozpoznawani w całej Polsce. Stypendia to także podziękowaniem dla zapaśników za wyniki osiągnięte w zawodach sportowych. Stanowią wsparcie finansowe przygotowań do zawodów i umożliwienie zakupu niezbędnego sprzętu sportowego, a młodzi sportowcy potrzebują takiego wsparcia zwłaszcza na początku swojej kariery. Stypendia, które otrzymają od samorządu choć w niewielkiej części będą dawały możliwość dalszego rozwoju. Mamy nadzieję, że będą również motywacją dla innych zawodników ze wszystkich dyscyplin sportowych do pracy nad swoimi sukcesami.

– Cieszę się, że sprawa stypendiów sportowych znalazła swój finał na tej sali i w tak zacnym gronie. Chciałbym podziękować Panu Prezesowi MLUKS ORLIK Henrykowi Sitkowskiemiu za podjęcie inicjatywy i zaangażowanie w pracę nad regulaminem przyznawania stypendiów. Podziękowania kieruję również dla wszystkich radnych Gminy Wierzbica  na ręce Wiceprzewodniczącego Rady Sławomira Liska za jednogłośne podjęcie uchwały.

W tym roku, Gmina Wierzbica przeznaczyła na stypendia sportowe za wyniki osiągane w 2021 roku kwotę 18 600,00 zł.

W gronie stypendystów znaleźli się:

Maja Rafalska – za osiągnięcie III miejsca podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w zapasach Kobiet w Kielcach

Jakub Lisek – zdobywca I miejsca podczas XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pabianicach

Marcel Rafalski – zdobywca I miejsca w zapasach w stylu klasycznym podczas XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pabianicach

Piotr Drab – za osiągnięcie II miejsca w Pucharze Polski Juniorów w Wałbrzychu

Krzysztof Kaczmarczyk – za osiągnięcie III miejsca podczas Mistrzostw Zrzeszenia LZS w Spale

Filip Bańcerowski – za osiągnięcie III miejsca podczas Pucharu Polski Kadetów w Radomiu

Gratulujemy!

Do góry