ZAPRASZAMY DO „ZAUŁKA KULTURY” W RUDZIE WIELKIEJ

Zaułek Kultury to wydarzenie organizowane już po raz piąty. Po miłości, Dniu kobiet, mężczyzn i rodzinie przyszedł czas na nawiązanie do Dnia Polskiej Niezapominajki. Będziemy poruszać temat wartości, kultywowania pamięci o rzeczach ważnych oraz nawiążemy do czasu pandemii i tego, czego nas ten czas nauczył.

W programie tegorocznej edycji tradycyjnie: muzyka, sztuka, taniec, film i kabaret. Podczas występów zobaczymy: dzieci, młodzież, absolwentów oraz rodziców, którzy rokrocznie angażują się, by to wydarzenie miało niepowtarzalny charakter.

Zaułek Kultury to wydarzenie jednoczące wiele środowisk lokalnych stąd pomysł, by przyświecał mu szczytny cel. Skoro jest na nie zapotrzebowanie, gromadzi całą salę gości- to jest to wspaniała okazja, by pomagać. W tym roku chcemy pomóc Lence. Jest to dziewczynka mieszkająca na terenie naszej gminy i już mimo młodego wieku wiele przeszła. Jest po rekonstrukcji rozszczepu podniebienia, wargi, nosa oraz po rozdzieleniu zrośniętych palców u rąk. Lenka jest pod opieką wielu specjalistów i rehabilitantów. A w przyszłości czeka ją jeszcze kilka operacji korekty palców u dłoni.

Z tego tytułu odbędzie się kiermasz, degustacja produktów przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z Rudy Wielkiej i Tomaszowa, aukcja charytatywna oraz zbiórki do puszek, stąd bardzo zachęcamy do przybycia. Wstęp jest darmowy, ale zachęcamy, by w zamian okazać serce i wrzucić do puszki mały dar dla Lenki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do przybycia w najbliższy piątek, 13 maja o godzinie 17 do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rudzie Wielkiej

Do góry