UMOWY PODPISANE – NOWE PROJEKTY NA HORYZONCIE!

Festyn Rodzinny, organizacja warsztatów kulturalnych czy Dzień Seniora… To tylko niektóre propozycje działań kulturalnych naszych Kół Gospodyń Wiejskich dla mieszkańców Gminy Wierzbica w ramach programu, pn.: „KULTURA ŁĄCZY, KULTURA BUDUJE”.

W tym roku, po raz pierwszy ogłosiliśmy nabór wniosków w sferze kultury, aby oprócz działalności sportowej wesprzeć także projekty naszych stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich w celu zwiększenia dostępności do działań kulturalnych.

Hasło tegorocznego programu „KULTURA ŁĄCZY, KULTURA BUDUJE” to idea łączenia, współdziałania i współtowarzyszenia szeroko rozumianej kultury dla mieszkańców gminy Wierzbica. Program ma na celu organizację wydarzeń kulturalnych i artystycznych integrujących nasze społeczeństwo w różnym wieku oraz  budowanie naszej tożsamości lokalnej czerpiąc inspiracje z historii i tradycji Gminy Wierzbica. Budujemy to, co tak ważne w naszej społeczności – kapitał społeczny. Dlatego cieszy fakt, że wśród naszych organizacji pozarządowych są grupy tak zaangażowane, które chcą działać lokalnie.   

UMOWY PODPISANE

Tuż przed świętami, wójt Gminy Wierzbica podsiał umowy dotacyjne z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich w Suliszce, Koła Gospodyń Wiejskich „ŁĄCZANIANKI” z Łączan i Koła Gospodyń Wiejskich „ZALESICZANKI” z Zalesic. Na realizację projektów skierowanych do naszych mieszkańców w różnym wieku, Gmina Wierzbica przekazała dotację na łączną kwotę 22 600,00 zł.

Wśród proponowanych działań kulturalnych znajdziemy m.in.: międzypokoleniowe warsztaty organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich ZALESICZANKI, pn.: „Moja historia – wczoraj i dziś” i „Tradycja łączy pokolenia”. „Festyn Rodzinny zorganizuje  Koło Gospodyń Wiejskich w Suliszce. Natomiast z myślą o seniorach, Koło Gospodyń  Wiejskich ŁĄCZANIANKI przygotują  Dzień Seniora, a także zorganizują warsztaty wicia wieńca dożynkowego i warsztaty bożonarodzeniowe.

Do góry