SALE JAK NOWE – SPORTOWE INWESTYCJE W GMINIE WIERZBICA W RAMACH PROGRAMU SPORTOWA POLSKA

Już niebawem, uczniowie szkół podstawowych w Wierzbicy i Rudzie Wielkiej będą mogli cieszyć się nowoczesnymi obiektami sportowymi w swoich placówkach.

Właśnie kończą się prace remontowe dwóch sal gimnastycznych, które w ciągu kilku ostatnich miesięcy przeszły prawdziwą metamorfozę.

Te sportowe inwestycje realizowane są w ramach Programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020”, z którego Gmina Wierzbica pozyskała dofinansowanie w kwocie prawie 400 tys. zł.  

OD PODŁÓG PO SUFITY

SALA SPORTOWA W PSP W WIERZBICY

Zakres prac remontowych w sali gimnastycznej przy PSP w Wierzbicy obejmował remont parterowego segmentu budynku szkoły, w którym znajduje się sala gimnastyczna. Oprócz sali wyremontowano także magazyn sprzętu sportowego, przebieralnie oraz korytarz wraz z wiatrołapem. Niezbędnym było zbicie istniejących tynków i położenie nowych, zagruntowanie i pomalowanie ścian. Zdemontowano kraty wewnętrzne w oknach, wymieniono parapety, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Wymienione zostało także oświetlenie oraz osprzęt elektryczny. W korytarzu rozebrano schody z lastryka i wykonano nowe z płytek ceramicznych antypoślizgowych. Na podłodze w wewnątrz sali położono nową nawierzchnię sportową  z bezpiecznej z wykładziny o grubości 7mm, a także pomalowano już linie dyscyplin sportowych. Obecnie trwa montaż sprzętu gimnastycznego.

SALA GIMNASTYCZNA W PSP W RUDZIE WIELKIEJ

Remont sali gimnastycznej w PSP w Rudzie Wielkiej także obejmował prace remontowe w pomieszczeniach przynależnych, tj.: w przebieralniach z łazienkami, magazynie sprzętu sportowego oraz korytarzu. Na początku wykonano prace rozbiórkowe związane z wykonaniem nowych otworów na drzwi, wymianą drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, wymianą parapetów i przebudową instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pomalowano ściany i sufity. Istniejący i już wysłużony parkiet na podłodze na sali zastąpiła podłoga z wykładziny sportowej gr. 7 mm. Rozprowadzono nową instalację oświetleniową i instalację elektryczną.

Całość inwestycji podzielona została na dwa zadania i wyniosła  776 721,61zł, z czego 388 360,00 zł to środki pozyskane z  Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „SPORTOWA POLSKA”.

Prace remontowe wykonuje firma „INTEGRA” Robert Grzyb.

Z pewnością wyremontowane sale gimnastyczne będą miejscem, w którym kolejne pokolenia uczniów będzie odkrywało i rozwijało swój sportowy potencjał.

SALA W PSP W WIERZBICY

SALA W PSP W RUDZIE WIELKIEJ

Do góry