RUSZA AKCJA BEZPŁATNYCH SZCZEPIEŃ PRZECIW GRYPIE DLA WSZYSTKICH PEŁNOLETNICH

Od 23 listopada 2021 r. osoby pełnoletnie – 18+– mają prawo do skorzystania z nieodpłatnego szczepienia przeciwko grypie  na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. (Dz. U. poz. 1581 z późn. zm.). 

Zgłoszenia w dowolnym punkcie szczepień i bez recepty

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. 

Mapa ponad 3000 punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.

Telefon do rejestracji na szczepienia przeciwko grypie w PZOZ w Wierzbicy: 48/618-22-56

Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

Punkty składają zamówienia do RARS

Punkty szczepień mogą zamawiać szczepionki przeciwko grypie w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS), która następnie dostarczy do nich dawki. W tym roku do Polski trafi łącznie 5 mln dawek szczepionki. Szczepienia będą wykonywane do wyczerpania rezerwy lub do 31 marca 2022 r.

Podstawowym zadaniem szczepionki przeciwko grypie jest wzmocnienie odporności na zakażenie wirusem grypy. Szczepienia są skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę oraz powikłaniom i zgonom.

Do góry