SZKÓŁKA DZIENNIKARSKA DLA MŁODZIEŻY Z RADIEM RADOM 87,7FM

Mazowiecka Szkółka Dziennikarska to autorski projekt Radia Radom 87, 7 fm, do udział u w którym serdecznie zachęca młodzież ze szkół podstawowych na terenie Gminy Wierzbica.

W naszej gminie chcielibyśmy stworzyć 10 – 15 osobowa grupę młodzieży z klas VI – VIII, dla której zostaną przeprowadzone warsztaty dziennikarskie.

Zajęcia z pewnością pozwolą na zaszczepienie pasji i zamiłowania do sztuki dziennikarskiej, zwracając jednocześnie uwagę dzieci i młodzieży na takie zagadnienia jak krytyczne myślenie, umiejętność czytania ze zrozumieniem, czy rzetelne dziennikarstwo.

Program zajęć wprowadzający do dziennikarstwa obejmuje:

➢ Podstawy dziennikarstwa
➢ Kto to jest dziennikarz
➢ Co to znaczy myślenie krytyczne
➢ Fake news – co to znaczy
➢ Rzetelne dziennikarstwo czyli jakie
➢ Zapoznanie z pracą reportera radiowego
➢ Usłysz i zobacz swój głos – praktyczne warsztaty dziennikarskie (napisanie prostej informacji, nagranie jej i omówienie).

Podczas zajęć zostanie wyłoniona jedna osoba, która wraz z opiekunem zostanie zaproszona do studia Radia Radom na spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Rafałem Rajkowskim.  Podczas spotkania będzie możliwość zwiedzania  stacji i zobaczenia „na żywo” funkcjonowanie radia. Uczestnicy spotkania otrzymują upominki i pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi uczestnikami warsztatów.

 Warto dodać, iż Radio Radom jako jedyna stacja lokalna w okolicy i prawdopodobnie jedna z niewielu w Polsce prowadzi swoją Master Class w Liceum Ogólnokształcącym. Klasa dziennikarska pod patronatem Radia Radom w 12 Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu to nowatorski projekt, w którym uczniowie mają stałe rotacyjne praktyki w radiu w trakcie roku szkolnego. Dziennikarze stacji prowadzą zajęcia, wykłady w ramach godzin dydaktycznych w placówce.

Radio Radom ma stałą współpracę z Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego w Radomiu. Studenci odbywają praktyki dziennikarskie w redakcji informacji.

Radio realizowało także wykłady dla American Corner Radom podczas konferencji „Pasja, Inspiracja, Motywacja” mającej na celu aktywizację zawodową. W ramach „Akademii Przedsiębiorczych Kobiet” realizowaliśmy szkolenie dla startup-ów „Jak mówić by być słuchanym”, o możliwościach jakie dają media w rozwijaniu własnej działalności gospodarczej.

Szczegółowe informacje na temat projektu uzyskacie w naszym urzędzie gminy pod nr tel. 48/618 – 36 – 36 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: promocja@wierzbica.pl

Do góry