KGW ŁĄCZANIANKI GRA O FINAŁ WOJEWÓDZKI W PLEBISCYCIE MISTRZOWIE AGRO

5 listopada, dobiegł końca pierwszy etap corocznego plebiscytu Mistrzowie Agro 2021. W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich 2021 w powiecie radomskim zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich Łączanianki z Łączan. Dziś zbliżamy się już do finału etapu wojewódzkiego, a Gospodynie z Łączan mają ogromne szanse reprezentować nie tylko Gminę Wierzbica, ale także całe Mazowsze w ogólnopolskim finale, który odbędzie się już pod koniec listopada.

W pierwszym etapie, Panie zdobyły 292 głosy, co dało im tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Powiatu Radomskiego oraz awans do kolejnego etapu.

KILKA SŁÓW O KGW ŁĄCZANIANKI

Koło Gospodyń z Łączan to z pewnością jedno z najstarszych kół w naszym regionie. Działa już od 1963 roku i już za dwa lata będzie obchodziło swoje 60-lecie.  
Gospodynie bardzo prężnie działają uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych na terenie gminy i powiatu. Reprezentując gminę Wierzbica podczas dożynek powiatowych czy też imprez organizowanych przez Muzeum Wsi Radomskiej.  Są organizatorkami również swoich przedsięwzięć skierowanych zarówno dla dzieci i jak i dorosłych. Pewnie niejednokrotnie mieli Państwo okazję spróbować tradycyjnych pierogów, których receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.  
Obecnie do koła należy ponad trzydzieści osób, dołączają do niego również panowie, a swoją siedzibę koła ma w świetlicy w remizie strażackiej w Łączanach.

MISTRZOWIE AGRO to największy w Polsce plebiscyt wiejski i rolniczy. Organizatorami akcji są ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników „Strefa Agro” oraz dzienniki regionalne ukazujące się w każdym województwie; w przypadku naszego jest to Echo Dnia Radomskie. Co roku przyznawane są prestiżowe nagrody w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku.

Paniom z KGW ŁĄCZANIANKI z Łączan składamy serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki.

Głos można oddać TUTAJ

 

 

 

Do góry