PIERWSZOKLASIŚCI Z PSP W DĄBRÓWCE WARSZAWSKIEJ WZIĘLI „ŚLUB ZE SZKOŁĄ”

„Ślub będziemy brać ze szkołą…” zaśpiewali pierwszoklasiści Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Warszawskiej na początku uroczystości pasowania na ucznia, która odbyła się 13 października, tuż przed wielkim świętem polskiej edukacji. Dzieci obiecały m.in. pilnie się uczyć, dbać o dobre imię szkoły i być dobrym kolegą.

Na początku uroczystości dyrektor szkoły, Pan Karol Babula serdecznie powitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Radna Powiatu Radomskiego Pani Małgorzata Klocek, Wójt Gminy Wierzbica Pan Zdzisław Dulias oraz nauczyciele, przejęci rodzice i uczniowie starszych klas.

Po chwili ubrani w galowe stroje pierwszoklasiści, dostojnym polonezem wkroczyli na sale gdzie zaprezentowali się od strony artystycznej. Pięknie zaśpiewali piosenki, pochwalili się wiedzą o Polsce, a wypowiedziane  obietnice o wzorowym wykonywaniu obowiązków ucznia to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej, w podniosłej  atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie  reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i  nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a ich wychowawczyni Pani Dorota Utkowska wręczyła pamiątkowe dyplomy i upominki. Dzieci otrzymały także przybory szkolne od Radnej Powiatu Radomskiego Pani Małgorzaty Klocek oraz upominki i słodycze od uczniów klas starszych. Na koniec pan dyrektor życzył pierwszakom samych pięknych chwil w szkole i sukcesów w nauce.

Z gratulacjami i podziękowaniem do uczniów zwrócił się także wójt Wierzbicy, Pan Zdzisław Dulias: „Zapamiętajcie: nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko zależy od was, możecie w życiu robić to, czego zapragniecie, jeśli tylko będziecie wytrwale do tego dążyć i słuchać rodziców oraz nauczycieli”.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli od uczniów klasy VI z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienne poświęcenie, czujność i troskę wręczając nauczycielom symboliczne róże. Uczniowie odśpiewali także gromkie Sto Lat, a rodzice zadbali o słodki upominek. 

Do góry