PRZEDSZKOLAKI UCZCIŁY PAMIĘĆ O JANIE PAWLE II

Święty Jan Paweł II był papieżem dzieci i dzieci zawsze do Niego lgnęły. On wychodził naprzeciw ich potrzebom, stawał w ich obronie, a one … one kochały Jego. Przedszkolaki z Wierzbicy również pamiętają o Papieżu – Polaku i z okazji XXI Dnia Papieskiego, uczciły pamięć o Janie Pawle II. Przesłanie „Nie lękajcie się”, które papież po sobie pozostawił, stało się hasłem tegorocznych obchodów tego ważnego wydarzenia.

A dziś, w przeddzień 43. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, przedszkolaki z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Wierzbicy, na czele z Panią Moniką Jarzembińską przybyły na plac Jana Pawła II by wspólnie z wójtem gminy, Panem Zdzisławem Duliasem oraz proboszczem wierzbickiej parafii ks. dr. Julianem Sobczykiem posadzić cebulki kwiatów. Dzieci przygotowane przez swoich rodziców i Panie przedszkolanki zabrały się do prac ogrodniczych. I tak w nowopowstałej rabacie, tuż przy masztach flagowych posadzili żółto-białe tulipany, które wiosną zakwitną tworząc papieską flagę. Dalszą część placu, przedszkolaki obsadziły kolorowymi krokusami – ulubionymi kwiatami papieża Polaka.

-„Z niecierpliwością będziemy czekać aż nadejdzie wiosna , aby zobaczyć ukwiecony plac Jana Pawła II” – powiedział wójt Wierzbicy, Zdzisław Dulias.

Nie mogło również zabraknąć ulubionej  pieśni oazowej papieża „Barki”. Przedszkolaki wraz z siostra zakonna zaśpiewali piosenkę, której nauczyli się w przedszkolu, pt.: „Bóg jest tu” i po błogosławieństwie ks. proboszcza wrócili do przedszkola.

Do góry