BĘDZIE NOWA BRAMA W STRAŻNICY OSP RZECZKÓW

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczkowie mają powody do radości, a to za sprawą remontu wjazdu garażowego do remizy strażackiej. Co więcej, remont bramy w całości zostanie sfinansowany z budżetu województwa mazowieckiego i wyniesie nieco ponad 14 tys. zł. Stara brama nie tylko jest już zniszczona, ale także niebezpieczna. Ciężko otwierają się tak duże skrzydła, w szczególności podczas wietrznej pogody. W czwartek, 6 października w radomskiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego umowę w tej sprawie podpisali: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Pan Rafał Rajkowski, Wójt Gminy Wierzbica, Pan Zdzisław Dulias wraz z Panią Skarbnik Gminy Wierzbica Jolanta Szkopek w obecności Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszka Przybytniaka.

W ramach powyższego zadania, zdemontowane zostaną dwa skrzydła drzwiowe. Koniecznym jest także wzmocnienie ościeżnic, tak aby móc zamontować w pełni zautomatyzowaną bramę segmentową. Dzięki temu nie tylko przyspieszy to czas wyjazdu do zdarzeń, ale także będzie w lepszy sposób izolować ciepło i chronić sprzęt strażacki. Wpłynie to także pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa strażaków biorących udział w akcjach. Obecnie drzwi otwierane skrzydłowo mogą się w każdej chwili zamknąć i spowodować zagrożenie dla druhów.

Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia bramy do systemu selektywnego powiadamiania, dzięki czemu strażacy ochotnicy zaoszczędzą czas potrzebny do udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych.

Do góry