DNI OTWARTE FIRMY DOMY.EXPERT W WIERZBICY

W ostatni weekend w DOMY.EXPERT w Wierzbicy, zlokalizowanej na terenie dawnej cementowni zostały zorganizowane Dni otwarte. Firma zajmuje się budową domów w technologii prefabrykacji w szkielecie drewnianym. Podczas Dni otwartych firma zaprezentowała domy pokazowe zlokalizowane na jej terenie, przedstawiła przybyłym gościom swoje możliwości oraz przybliżyła technologię, w której pracuje.

A rzeczona technologia, w której buduje firma DOMY.EXPERT zapewnia inwestorom luksus bezstresowego, nieangażującego budowania ponieważ gotowe elementy domu w postaci ścian, stropów, dachów są przygotowywane w fabryce, a na budowie w ciągu kilku dni są składane na przygotowanych wcześniej przez firmę fundamentach. Inwestor dostaje gotowy budynek: z elewacją wykonaną zgodnie z życzeniem klienta, oknami, drzwiami zewnętrznymi, pokryty blachą, gontem lub dachówką według wyboru, orynnowany.

Podczas dni otwartych można było zobaczyć między innymi domy pokazowe usytułowane na terenie zakładu. W jednym z domów zaprezentowane zostały przekroje ścian i stropów. Drugi dom pokazowy to w pełni wykończony dom piętrowy o powierzchni zabudowy 35 metrów kwadratowych i powierzchni użytkowej 52 metrów kwadratowych z dużym tarasem. Goście mogli zapoznać się z przestrzenią tego domu, spróbować się w nim odnaleźć. Wszyscy wychodząc wyrażali zdziwienie, że ani będąc w środku, ani patrząc na dom z zewnątrz nie można odgadnąć jaka technologia została użyta – murowana czy, jak w przypadku firmy DOMY.EXPERT, szkielet drewniany.

Domy pokazowe są dostępne do oglądania codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8 do 16 w zakładzie firmy w Wierzbicy przy ulicy Kościuszki 109. Podczas wydarzenia goście mogli zobaczyć też technologie łączenia więźby dachowej stosowane w firmie niezwykle precyzyjne łączenie na tzw. jaskółkę. Precyzję firma uzyskuje dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn cnc. Dni otwarte cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni firmę odwiedziło setki gości witanych przez pracowników DOMÓW. EXPERT. Na miejscu zostały również podpisane umowy przedwstępne na realizacje domów na początku przyszłego roku.

Autor: Marta Kłosińska
Fot. Echo Dnia

Do góry