FESTYNEM RODZINNYM W WIERZBICY POŻEGNALIŚMY LATO

Wakacje minęły, pierwszy dzwonek już zabrzmiał, a w Wierzbicy hucznie pożegnaliśmy najcieplejszą porę roku!

W minioną środę, na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wierzbicy odbył się Festyn Rodzinny pn.: „Pożegnanie lata”, na który zaprosił Wójt Gminy Wierzbica, Zdzisław Dulias wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną.

Już od wczesnych godzin popołudniowych na festynie zjawili się rodzice ze swoimi pociechami. Dzieci chętnie  korzystały z dmuchanych zamków, zjeżdżalni czy ścianki wspinaczkowej. W szczególności do gustu dzieciom przypadł Happy Bus, czyli mobilny plac zabaw pełen różnorodnych atrakcji, takich jak zjeżdżalnie, basen z kulkami czy ogromne klocki lego dla najmłodszych. Dużym powiedzeniem cieszyły się stoiska malowania twarzy, zaplatania kolorowych warkoczyków i brokatowych tatuaży, które w ramach współpracy z GOK-iem i gminną biblioteką poprowadziły wolontariuszki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Wierzbicy. Imprezę odwiedzili znane i lubiane postacie z bajek, Kung-Fu Panda, Minionek i buldog Rubble z Psiego Patrolu. Mile spędzone chwile uzupełniały występy wokalne Wioletty Kwapisz, wychowanki wierzbickiego GOKU-u oraz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Gosposie Samosie” w Wierzbicy, które przygotowały także słodki poczęstunek.

Wszystkich, którzy chcieli zobaczyć niepowtarzalne widoki z głębi oceanu lub poczuć się jak w planetarium i popatrzeć na kosmos z bliska mogli odwiedzić kino sferyczne.

W trakcie festynu była także możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. W punkcie szczepień, zlokalizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury, jednorazową szczepionkę firmy Johnson&Johnson przyjęło 10 osób.

Festyn rodzinny był także okazją do okazania wsparcia dla Tadzia Trocia, który od pierwszych dni swojego życia wymaga koniecznego leczenia, dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych. Podczas tych kilku godzin świetnej zabawy, rodzice Tadzia uzbierali 2 100,08 zł.

Do góry