Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego!!!

Lis 2017

9 lipca 2021 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 29. przypadku wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono w miejscowości Gózd Małęczyn (gm. Małęczyn, powiat Radom).

Na obszarze naszego województwa wciąż odnotowujemy nowe przypadki wścieklizny u zwierząt. Rozpoczęły się wakacje, a w tym czasie częściej wybieramy spacery w lasach i parkach, gdzie łatwiej zetknąć się  ze zwierzętami wolno żyjącymi, dlatego apeluję do Państwa o zachowanie ostrożności w sytuacji spotkania dzikich zwierząt na swojej drodze. Pamiętajmy o tym, że lisy, jeże, nietoperze i inne mogą być zarażone wścieklizną. Nawet jeśli zobaczymy ranne zwierzę i chcemy mu pomóc to nie dotykajmy go. Z bezpiecznej odległości należy ocenić stań zwierzęcia i powiadomić odpowiednie służby. Nie podejmujmy działań na własną rękę. Pamiętajmy też o szczepieniu przeciw wściekliźnie psów i kotów – powiedział Wojewoda Mazowiecki.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/kolejne-przypadki-wscieklizny-u-lisow-wolno-zyjacych-na-terenie-wojewodztwa-mazowieckiego

Plakat 1 – Jak postępować w przypadku pogryzienia lub pokąsania przez dzikie zwierzę

Plakat 2 – Dzikie zwierze na posesji

Plakat 3 – wścieklizna u zwierząt wolno żyjących

Wścieklizna 2021

Do góry