Znakomity występ zapaśników MLUKS „Orlik” Wierzbica w finale OOM w Pabianicach

Zapasy OOP Pabianice 2021

Dwa złote medale zdobyli młodzi zapaśnicy stylu klasycznego Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica w finale  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbytej w Pabianicach w dniach 2-4 lipca 2021 r.

Złote medale po emocjonujących walkach zdobyli, Marcel Rafalski w kat. wagowej 48 kg oraz Jakub Lisek w kat. wag. 110 kg.

Siódme miejsca zajęli, Piotr Drab w kat. wag. 60 kg i Filip Bańcerowski w kat. wag. 92 kg.

Do finału OOM z naszego klubu zakwalifikowali się ponadto Olaf Ziętek i Sebastian Michalski.

Drużynowo zawodnicy MLUKS „ORLIK” Wierzbica zajęli wysokie szóste miejsce wśród 49 klubów zapaśniczych z całego kraju biorących udział w Olimpiadzie.

Nasi złoci medaliści są aktualnymi członkami kadry narodowej kadetów i są brani pod uwagę do udziału w mistrzostwach świata kadetów, które odbędą się w najbliższym czasie na Węgrzech.

Życzymy wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom naszego klubu dalszych sukcesów sportowych oraz dużo satysfakcji z pracy włożonej w rozwój sportu zapaśniczego w rejonie i gminie Wierzbica.