Udany występ zawodników MLUKS „Orlik” Wierzbica w I Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym

Orlik Marzec 2021

W dniach 26-28 lutego 2021 r. odbył się w Warszawie I Puchar Polski Kadetów w stylu klasycznym, który był jednocześnie turniejem kwalifikacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.  W  pucharze wzięło udziału 11 zawodników Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica. Trzech z nich zdobyło medale. Srebrny medal w kat. wagowej 48 kg zdobył Marcel Rafalski, który w walce finałowej nieznacznie uległ zawodnikowi z Raciborza. Brązowe medale zdobyli Jakub Lisek w kat. wad. 110 kg i Piotr Drab w kat. wag. 60 kg.

W turnieju tym do finału najważniejszej imprezy sportowej w 2021 r. w tej kategorii wiekowej, jaką  jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży zakwalifikowali się:  Marcel Rafalski, Jakub Lisek, Piotr Drab, Filip Bańcerowski i Sebastian Michalski. Pozostali nasi kadeci o finał w OOM powalczą w II Pucharze Polski Kadetów, który odbędzie się za trzy tygodnie w Raciborzu.

Drużynowo zapaśnicy „Orlika” zajęli wysokie siódme miejsce na 49 sklasyfikowanych Klubów z całego kraju.

Dobry występ naszych zawodników zaowocował w powołaniu do kadry Polski kadetów dwóch reprezentantów Klubu, tj. Marcela Rafalskiego i Jakuba Liska, którzy w najbliższym czasie wezmą udział w zgrupowaniu kadry narodowej w Poznaniu.

W Warszawie nasi zawodnicy zaprezentowali się w nowych strojach zakupionych przez Klub, wyróżniając się wśród przyjezdnych ekip z innych rejonów kraju. Na nowych strojach pojawiło się logo Gminy Wierzbica oraz Klubu.