Hodowcy koni zimnokrwistych (i ich osiągnięcia) z Wierzbicy

Konie

Mimo słabnącego, ogólnego zainteresowania tą dziedziną, oni kultywują to od wielu lat. Mowa o Janie Grabskim, Marianie Goździu i jego synie Michale, którzy zajmują się hodowlą koni zimnokrwistych i rzecz jasna – pochodzą z Gminy Wierzbica.

Pucharów, medali i nagród, które Panowie posiadają, nie sposób zliczyć. Ich konie nie raz zdobywały tzw. czempionaty na przeróżnych wystawach.

Mowa tu o aukcjach nie tylko na terenie dawnego woj. radomskiego, ale w całej Polsce, jak choćby Ogólnopolski Czempionat Koni w Kętrzynie. P. Jan i p. Marian rozsławiają więc naszą gminę w całym kraju.

Oczywiście aukcję czy wystawy w Kozienicach oraz Skaryszewie, to coroczny rytuał hodowców z Wierzbicy, ale ich osiągnięcia – jak wspomnieliśmy wyżej – nie sposób zliczyć na palcach jednej ręki. Warto tu wyróżnić Puchar Starosty Radomskiego dla hodowcy najlepszego ogiera w powiecie radomskim czy medal za wkład w hodowlę polskiego konia zimnokrwistego na terenie Polski.

Dodajmy, że Jan Grabski i Marian Góźdź należą do Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni w Warszawie – oddział w Radomiu.

– W imieniu całej naszej gminy, gratuluję osiąganych sukcesów i życzę powodzenia w dalszym tak pięknym sprawowaniu tej dziedziny, jaką jest hodowla tak cudownych zwierząt – mówi Wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias.

Konie

Do góry