„Kocham Cię Babciu, kocham Cię Dziadku”

Tradycyjnie już po raz 17. odbyło się spotkanie w przedszkolu w Rudzie Wielkiej wnucząt ze swoimi dziadkami i babciami połączony z balem choinkowym. Jako, że Dzień Babci i Dzień Dziadka wypadają w ferie, przedszkolaki zorganizowały przedszkolne święto w sobotę. Przybyłych gości przywitała Dyrektor Przedszkola pani Anna Puchała. Uroczystość zaś otworzył Wójt Gminy Wierzbica Dariusz Myśliwiec, który gościł na spotkaniu wraz z Radną z Rudy Wielkiej panią Bożeną Grzyb oraz sołtysem panem Michałem Szczodrym.

Centralną częścią uroczystości były występy najmłodszych. Dzieci wystąpiły w jasełkach i wyrecytowały wierszyki, dumnie prezentowały się w strojach i tańcach ludowych: Krakowiaka czy Poleczki. Podsumowaniem występu najmłodszych były życzenia dla babć i dziadków od Wójta Gminy Wierzbica oraz od pani Dyrektor Przedszkola, która zarecytowała wiersz Zofii Rogoszówny: Niechaj dziadzio z babunią tak nam długo żyją, póki komar i mucha morza nie wypiją. Ach ty mucho, ty komarze! Pijcie wodę powoli. Niech się dziadzio z babunią nażyją do woli!

Na zakończenie występów wszystkie dzieci, osobiście złożyły swoim babciom i dziadziusiom życzenia oraz wręczyły, wcześniej przygotowane w przedszkolu pod okiem opiekunek, przepiękne laurki. Goście byli bardzo wzruszeni występem swoich pociech a w niejednym babcinym oku zakręciła się łezka.

Po występach i życzeniach wszystkich przybyłych gości zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców przedszkolaków oraz Radę Rodziców.

Do góry