Dzień pełen wrażeń dla przedszkolaków z Wierzbicy

GPP Wierzbica

Czwartek 26 września 2019 r. był dniem pełnym wrażeń dla przedszkolaków z grupy II „Muchomorki” i z grupy III „Stonogi” Gminnego Przedszkola Publicznego w Wierzbicy.

Po śniadaniu, dzieci pojechały autokarem na wycieczkę do lasu w Dąbrówce Warszawskiej. Celem wyprawy było sprawdzenie, czy „Pani Jesień” już zawitała.

Podczas spaceru przez las dzieci obserwowały naturalne środowisko roślin oraz zwierząt. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu, słuchały odgłosów ptaków, a do kącika przyrody zebrały skarby, które przyniosła jesień. – Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy dostarczyły dzieciom wielu przeżyć. Zajęcia te uświadomiły dzieciom, że są odpowiedzialne za przyrodę i muszą ją szanować.

Wyprawa zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami, które przygotowali dla nas tatusiowie. Uświetnieniem wycieczki był również słodki poczęstunek przygotowany przez mamę naszej wychowanki.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom naszych wychowanków za zorganizowanie nam niezapomnianego klimatu wycieczki – mówią wychowawca gr. III – Beata Piskorz oraz wychowawca gr. II – Karolina Maciejczak.

Do góry