Dwa Medale zapaśników MLUKS „ORLIK” Wierzbica w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 w Poznaniu oraz zwycięstwo drużynowe w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Koronowie k/Bydgoszczy

Orlik Wierzbica na stronę

Dwa brązowe medale zdobyli zapaśnicy Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica w odbytych w dniach 20-21.09.2019 r. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 w zapasach stylu klasycznego w Poznaniu. Na trzecim stopniu podium stanęli Cezary Nowak oraz Konrad Makowski zdobywcy brązowych medali w swoich kategoriach wagowych. Piąte miejsce w tych zawodach zajął  Rafał Tatar. Drużynowo „Orlik” Wierzbica uplasował się na piątym miejscu wśród zapaśniczych klubów, które wystartowały w tych mistrzostwach.Duży sukces odnieśli również młodzicy „ORLIKA” na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w zapasach w stylu wolnym odbytych w dniu 21.09.2019 r. w Koronowie k/Bydgoszczy, którzy wygrali rywalizację drużynową. Na drugim miejscu sklasyfikowany został „Olimpijczyk” Radom, a na trzecim WLKS Siedlce. Indywidualnie swoje kategorie wagowe wygrali Karol Nowak i Jakub Lisek, drugie miejsca zajęli Filip Drab i Filip Bańcerowski, trzecie miejsce zajął Sebastian Michalski, a piąte miejsca wywalczyli Marcel Rafalski, Wojciech Zawadzki i Bartłomiej Ludew.

W dniu 14 września 2019 roku w Radomiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w zapasach w stylu klasycznym młodzików, kadetów i juniorów w których nasi zawodnicy uplasowali się na trzecim miejscu drużynowo wśród osiemnastu klubów biorących udział w tych zawodach.

Rywalizację drużynową wygrał „Olimpijczyk” Radom przed AKS Piotrków Trybunalski.

Indywidualnie swoje kategorie wagowe wygrali Filip Drab, Krystian Kurys oraz Filip Bańcerowski.