Druhowie z Wierzbicy na Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych

MDP 2019

Najmłodsi druhowie z OSP w Wierzbicy zajęli 1. miejsce w I Międzynarodowej, a II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, która odbyła się w Wieruszewie.

Jak na Olimpiadę przystało, wszystko zaczęło się od zapalenia symbolicznego znicza, który płonął przez całą imprezę oraz złożeniem meldunku.

W zawodach wzięło udział 38 drużyn z całej Polski (OSP z Wierzbicy była jedyną z powiatu radomskiego i jedną z dwóch z woj. mazowieckiego) i dwie ekipy z Czech.

Zespoły startowały w trzech wybranych konkurencjach, które były obowiązkowe: musztra, sztafeta i ćwiczenie bojowe „motopompa” albo „sikawka”.

Między startami poszczególnych drużyn, organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji dla wszystkich. Odbył się m.in. pokaz mody strażaka dla najmłodszych, zaprezentowali się także najmłodsi druhowie z Klimkovic (Czech), ponadto drużyny wykonały pokaz RKO.

Główna atrakcją było spotkanie z Mistrzem Olimpijskim w łyżwiarstwie szybkim – strażakiem Zbigniewem Bródką.

Ponadto na stadionie czekały inne atrakcje: ścianka wspinaczkowa, tor FCC dla dzieci, gigantyczne piłkarzyki, wioska smerfów oraz liczne gry i konkursy.

Decyzją Sędziego Głównego Olimpiady, wszystkie startujące drużyny zajęły… ex-aequo pierwsze miejsce 🙂

– Dziękujemy Wójtowi Gminy Wierzbica za umożliwienie udziału w Olimpiadzie i zapewnienie transportu autobusowego – czytamy na fanpage’u OSP KSRG Wierzbica na Facebooku.

Zdjęcia – TUTAJ.

Do góry