Orzeł Cup 2019 – dużo emocji na turnieju w Wierzbicy

Orzeł Cup 2019

W niedzielę odbył się halowy turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa – „Orzeł – Cup 2019”, w którym wzięło udział 10 zespołów z rocznika 2010.

Drużyny podzielone były na dwie grupy. W tej fazie grano systemem: każdy z każdym. Następnie – według miejsc zajętych w grupie – rozgrywano mecze finałowe: o IX, VI, V, III i I miejsce.

Triumfatorem okazał się Radomiak Radom, który w finale pokonał 1:0 Broń. Trzecie miejsce zajęli młodzi piłkarze Beniaminka, zaś czwarte Orlika. Pierwszy zespół Orła uplasował się na szóstej lokacie.

 • Dziękuję wszystkim za organizację i udział w tym wspaniałym turnieju. Spotkaliśmy się kolejny rok, aby miło spędzić czas, cieszę się, że wszyscy dobrze się bawiliście. Poziom był wysoki, zobaczyliśmy pięknych bramek. Gratulacje! – powiedział do zgromadzonych Wójt Zdzisław Dulias, który przy okazji pochwalił współpracę z klubem GKS „Orzeł” i prezesem Ryszardem Dyczkowskim.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Radomiak Radom
 2. Broń Radom
 3. Beniaminek Radom
 4. Orlik Radom
 5. Młodzik Radom
 6. Orzeł Wierzbica 1
 7. Puławiak Puławy
 8. AS Radomiak
 9. Orzeł Wierzbica 2
 10. Centrum Radom

Organizatorami turnieju byli: Gmina Wierzbica oraz GKS Orzeł Wierzbica. Honorowy patronat objęli: Starostwo Powiatowe w Radomiu i Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Dodajmy, że wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz dyplomami. Ponadto rozdano nagrody indywidualne.

Zachęcamy do oglądania zdjęć.

Do góry