I miejsce zapaśników Orlika Wierzbica w stylu wolnym w Nowym Ignaniu k. Siedlec

Orlik styl wolny 2018

Kolejny sukces odnieśli młodzi zapaśnicy Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica w dniu 29 września 2018 roku w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek w Zapasach – styl wolny w Nowym Ignaniu koło Siedlec.

Reprezentanci naszego Klubu okazali się bezkonkurencyjni w zawodach zdobywając I miejsce wyprzedzając takie potęgi zapaśnicze jak: „Olimpijczyk” Radom i ,,MOSIR” Grajewo. Indywidualnie miejsca na podium zdobyli:

  • Olaf Ziętek kat. 75 kg.,
  • III miejsce Piotr Drab kat 44kg,
  • III miejsce Filip Bańcerowski kat 62kg ,
  • III miejsce Filip Drab w kat.52kg.
  • III miejsce Sebastian Michalski w kat. 38kg.,

Pozostali chłopcy również dobrze się spisali zajmując miejsca tuż za podium.

W ubiegłym tygodniu młodzi zapaśnicy MLUKS „Orlik” Wierzbica wywalczyli II miejsce drużynowo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek w Zapasach w stylu klasycznym w Olsztynie. Zostali wyprzedzeni jedynie przez czołowy klub zapaśniczy w Polsce, tj. „Olimpijczyk” Radom.

Sukcesy te świadczą o ogromnym wkładzie pracy i dużym doświadczeniu trenerów Klubowych, tj. Mirosława Piskorza i Marcina Stąpora, którzy na co dzień pracują z naszymi wychowankami. Zapasy to dyscyplina sportu, która ma w Wierzbicy wieloletnie tradycje. Mówi się, że jest kolebką wielu znakomitych zapaśników. Miejscowy klub – MLUKS „Orlik” – cieszy się wsparciem Władz Samorządowych Gminy oraz Powiatu Radomskiego.

Do góry