40 – lecie Gminnego Przedszkola Publicznego w Zalesicach

40 lecie GPP Zalesice

Gminne Przedszkole Publiczne w Zalesicach świętowało jubileusz 40 – lecia placówki. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w dużej sali przedszkolnej, która na tę uroczystość przybrała odświętny wystrój. Pani dyrektor Jolanta Lis serdecznie przywitała zaproszonych gości, których było bez liku.Po powitaniu prowadząca uroczystość odczytała rys historyczny placówki. Następnie nadszedł czas na zabranie głosu przez przybyłych gości. Na ręce pani dyrektor powędrowały kwiaty i upominki, gratulacje oraz życzenia wielu sukcesów na kolejne lata.

W kolejnej części odbyła się prezentacja multimedialna przedstawiająca codzienne życie w gminnym przedszkolu. Po niej nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez nauczycielki.

Przedszkolaki pięknie prezentowały się na „małej scenie” w strojach zakupionych przez rodziców. Dzieci przedstawiły montaż słowno – muzyczny pt. „Przedszkole drugim domem jest”. Z promiennymi uśmiechami śpiewały, przedstawiły inscenizację piosenki pt. „Kaczka Dziwaczka” oraz zauroczyły gości układem tanecznym do piosenki ZOO i tańcem kowbojskim.

Później do grupy przedszkolnej dołączyli absolwenci z PSP w Zalesicach, którzy śpiewali piosenki „Podajmy sobie ręce” i „Pięknie żyć” oraz złożyli życzenia pracownikom przedszkola i przedszkolakom. Artystyczne popisy zakończyła absolwentka Julia Ziętek, która zaprezentowała występ wokalny w piosenkach: „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar i „Moje serce to jest muzyk” Ewy Bem. Po niemalże profesjonalnym występie małych i dużych artystów wszyscy uczestnicy uroczystości zaśpiewali „Sto lat”. Na koniec programu artystycznego pan Wójt Zdzisław Dulias obdarował przedszkolaków miłą niespodzianką, jaką były zabawki.

Dopełnieniem uroczystości było zwiedzanie przedszkola, które z okazji jubileuszu przybrało odświętny wygląd. Na małej sali zorganizowano wystawę, w której można było oglądać nie tylko galerię zdjęć i osiągnięć przedszkola, albumy, kroniki, projekty realizowane w placówce, ale również dawne przedmioty użyteczności społecznej. Wystawa przedstawiająca historię przedszkola ożywiła wiele wspomnień z lat młodości rodziców i dorosłych absolwentów. Wiele osób zaznaczyło swoją obecność wpisem do księgi pamiątkowej. W dowód wdzięczności za udział w tym szczególnym dniu, wszyscy goście otrzymali „pierniczki” przygotowane przez mamę jednego z przedszkolaków.
Po uroczystościach jubileuszowych pani dyrektor Jolanta Lis zaprosiła rodziców i dzieci na festyn rodzinny pt. „Mama, Tata i Ja”, zaś zaproszeni goście udali się na obiad.

Dzieci z przedszkola w Zalesicach i Dąbrówki Warszawskiej miały wiele atrakcji, tj. dmuchaną zjeżdżalnię, watę cukrową, bańki mydlane, malowanie twarzy, słodki podwieczorek, konkursy i zabawy sportowe, a także loteryjkę. Najmłodsi mieli okazję do integracji pomiędzy grupami znajdującymi się w dwóch różnych miejscowościach.

– Rubinowy jubileusz naszego przedszkola i towarzysząca uroczystość pełna wspomnień, wzruszeń, radosnego nastroju, ale też refleksji na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości, nauczycieli i społeczności przedszkolnej. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości kierujemy do naszych Darczyńców, Sponsorów i Rodziców – informują organizatorzy.

Do góry