Zapaśnik z Wierzbicy wystartuje w Mistrzostwach Europy

Orlik Wierzbica na stronę

Zawodnik Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica Czarek Nowak będzie reprezentował Polskę na czerwcowych Mistrzostwach Europy Młodzieżowców U-23, które odbędą się w Istambule w Turcji. Wcześniej nasz zawodnik był bezkonkurencyjny w Mistrzostwach Polski Juniorów w Raciborzu, w  których zdobył zloty medal i został powołany do kadry Polski w tej kategorii wiekowej. Ale, to nie jedyny sukces jaki odnieśli zapaśnicy z MLUKS „Orlik” Wierzbica na zawodach centralnych. Piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Raciborzu zdobył Marek Kaluga, a Krystian Kurys zajął również piąte miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krotoszynie w stylu wolnym. W Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Piotrkowie Trybunalskim, zloty medal w kategorii kadet zdobył Krystian Kurys, natomiast w kategorii Junior Młodzieżowiec, Marek Kaluga był drugi, a Konrad Makowski i Rafał Tatar uplasowali się na trzecich miejscach. Drużynowo w kategorii Junior Młodzieżowiec nasi reprezentanci zajęli trzecie miejsce. Duży sukces na tych Mistrzostwach odnieśli najmłodsi zawodnicy Klubu, tj. młodzicy, którzy zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski LZS. Złote medale w tej kategorii wiekowej zdobyli Piotr Drab, Jakub Lisek, Olaf Ziętek. Drugie miejsca zajęli Jakub Gołuch i Filip Bańcerowski.

Sukcesy te potwierdzają prawidłową i systematyczną pracę szkoleniową trenerów naszego Klubu, tj. Bogdana Rywackiego, Mirosława Piskorza, Marcina Stąpora i najmłodszego z tego grona Rafała Tatara, którym należą się serdeczne gratulacje i podziękowania.  

Jest to znakomity prezent o jaki postarali się zawodnicy, trenerzy oraz Zarząd Klubu na czele z Prezesem Panem Henrykiem Sitkowskim, przy wsparciu finansowym Gminy Wierzbica, Starostwa Powiatowego w Radomiu i Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie w przypadającym w bieżącym roku 40-to leciem  istnienia zapasów w Wierzbicy.

W związku z jubileuszem 40-leciem zapasów w Wierzbicy, Zarząd MLUKS „Orlik” Wierzbica organizuje w miesiącu październiku tego roku spotkanie z byłymi i obecnymi zawodnikami, wychowankami, trenerami, działaczami oraz sympatykami sportu zapaśniczego, na którym zostanie podsumowany dorobek czterdziestoletniej działalności tej dyscypliny sportowej w Wierzbicy.
Zarząd Klubu prosi o kontakt telefoniczny w celu zgłoszenia akcesu udziału w organizowanym spotkaniu na numery telefonów:
  1. Bogdan Rywacki, tel,  608 678976
  2. Katarzyna Drab, 695 585 628
  3. Tomasz Kaczmarczyk, 503 988 410
Ze względów organizacyjnych prosimy o kontakt osoby zainteresowane do dnia 31.08.2018 r.

Do góry