Orzeł Cup 2018 – za nami wspaniała impreza!

Turnie Orzeł Cup 2018

W sobotę odbył się halowy turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa – „Orzeł – Cup 2018”, w którym wzięło udział 10 zespołów z rocznika 2008.

Drużyny podzielone były na dwie grupy. W tej fazie grano systemem: każdy z każdym. Następnie – według miejsc zajętych w grupie – rozgrywano mecze finałowe: o IX, VI, V, III i I miejsce.

W turnieju zwyciężył Puławiak Puławy przed ekipami z Radomia: Młodzikiem, Talencikiem oraz Radomiakiem. Nie to było jednak najważniejsze: – Pokazaliście dziś ogromną wolę walki. Było dużo emocji i pięknych bramek. Najważniejsze jednak, że wszyscy dobrze się bawiliście oraz że obyło się bez kontuzji – powiedział Wójt Zdzisław Dulias.

Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym prestiżem. – Macie tu w Wierzbicy wspaniałych gospodarzy i miłośników futbolu. Mówię teraz o prezesie Orła – Ryszardzie Dyczkowskim oraz Wójcie Zdzisławie Duliasie. Cieszę się, że kolejny rok z rzędu spotykamy się w tej hali, aby oglądać wspaniałych młodych piłkarzy. Jako prezesa związku cieszy mnie również to, że obaj wspomniani panowie tak wspierają lokalną piłkę, oby tak dalej! – dodał Sławomir Pietrzyk, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

– Za nami kolejne wspaniałe emocje. Orzeł znów okazał się gościnny. Zapraszamy również za rok! – podsumował prezes Dyczkowski.

Pochwał w stronę Organizatorów turnieju nie było końca. – Świetny turniej, wspaniałe emocje, jak zawsze w Wierzbicy – usłyszeliśmy od jednego z trenerów.

Klasyfikacja końcowa:
1. Puławiak Puławy
2. UKS Młodzik – 18 Radom
3. Sz. P. Talencik Radom
4. RKS Radomiak 1910 S.A.
5. Sz. P. Beniaminek Radom
6. UKS Orlik – 14 Radom
7. GKS Orzeł Wierzbica 2
8. MKS Zwolenianka
9. GKS Orzeł Wierzbica 1
10. UKS Junior Radom

Organizatorami turnieju byli: Gmina Wierzbica oraz GKS Orzeł Wierzbica. Honorowy patronat natomiast objęli: Starostwo Powiatowe w Radomiu i Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, którzy byli również współorganizatorami zawodów.

Dodajmy, że wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz dyplomami. Ponadto rozdano nagrody indywidualne.

Zachęcamy do oglądania zdjęć.

Do góry