Z szacunku dla Sołtysów

Dzień Sołtysa 2018 Przysucha

11 marca w Przysusze odbyło się ogólnopolskie spotkanie z okazji Dnia Sołtysa. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika. W homilii ks. Biskup wyraził wdzięczność rolnikom za ich trud i poświęcenie dla kraju. „Oddajcie hołd spracowanym rękom polskiego rolnika, tym rękom, które z ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić” – cytował słowa Jana Pawła II. Życzył rządzącym wytrwałości w dążeniu do realizacji obranych celów.

Premier Mateusz Morawiecki zwracając się do zebranych (ok. 1000 osób) podziękował  40- tysięcznej rzeszy sołtysów w kraju za pracę na rzecz swoich środowisk. Podkreślił, że głównym kierunkiem polityki jest zrównoważony rozwój kraju. Mimo, że na wsi mieszka 1/3 społeczeństwa, to 50% środków przeznaczonych na rozwój kierowane jest na wieś.

Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel zapowiedział, że do połowy roku przyjęty będzie „Pakt dla obszarów wiejskich”.

Premier, oraz Minister Rolnictwa wyróżnili parudziesięciu sołtysów  odznakami „Zasłużony dla Rolnictwa”. Uroczystość zakończyły występy artystyczne zespołu ludowego.

W spotkaniu w Przysusze wzięli udział sołtysi z naszej gminy: Stanisław Rafalski i Jerzy Góźdź wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Józefem Kwiatkowskim.

Do góry