Sukcesy uczniów z Rudy Wielkiej w Kozienicach

Szanty RW 2017

Żegluga kojarzy się z przygodami, a takową już po raz kolejny mogli przeżyć uczniowie PSP w Rudzie Wielkiej, którzy wzięli udział w XIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Kozienicach.

Artyści poza rywalizacją muzyczną, mogli poczuć prawdziwy klimat morza. Klimatyczne utwory, wystrój miejsca i przede wszystkim świetna zabawa towarzyszyły wszystkim od samego początku – po sam koniec.

Zespół przygotowany przez p. Dorotę Kwaśniewską zdobył I miejsce w kategorii zespołów klas IV-VI. Mali artyści w składzie: Julia Wesołowska, Dominika Wiatrak, Lena Szczerbińska, Emilia Tomczyk, Daria Czubak, Jakub Plewiński oraz Jakub Figarski zaśpiewali utwór „Pacyfik”.

W tej kategorii wiekowej zaprezentowały się również solistki: Julia Wesołowska zajmując IV miejsce oraz Lena Szczerbińska – II miejsce.

Wśród młodzieży klas VII i gimnazjum – I miejsce zajął nasz zespół w składzie: Alicja Kwaśniewska, Zuzanna Kolasa, Julia Kolasa oraz Mateusz Tomczyk. Zagrali i zaśpiewali oni utwór „Byle dalej” aktywnie angażując do śpiewu również zgromadzoną publiczność. Solo zaprezentowała się Alicja Kwaśniewska, która wykonała piosenkę „Czas jesieni”. Opiekunem grupy jest p. Przemysław Kowalski.

Wydarzenie było pełne uśmiechu i wspaniałej zabawy. – Dziękujemy kolejny raz organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji festiwalu. A hoj – mówią opiekunowie grup.

Serdecznie gratulujemy!

Do góry