Turniej Zapaśniczy „Szukamy Nadziei Olimpijskich” o Puchar Wójta Gminy Wierzbica dzieci i młodzików

Turniej Orlik 2017

W sobotę, 18 listopada zapaśnicy z 11 klubów walczyli o zwycięstwo w Turnieju Zapaśniczym „Szukamy Nadziei Olimpijskich” o Puchar Wójta Gminy Wierzbica dzieci i młodzików. Celem imprezy było:

  • Popularyzacja sportu zapaśniczego wśród młodzieży szkolnej.
  • Popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez sport.
  • Promocja regionu.

Miłośnicy walk zapaśniczych mieli okazję do prawdziwej uczty, bo taką był bez wątpienia zorganizowany przez Wójta Gminy Wierzbica i Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy ORLIK Wierzbica coroczny Turniej Zapaśniczy. Na macie rozgrywano walki, których zwycięzcy pracowali na łączną punktację dla swoich klubów. Tym razem na macie zmagali się młodzicy oraz dzieci w stylu klasycznym. W sumie w turnieju uczestniczyło 125 zawodników z 8 klubów z całego kraju, których powitał Prezes MLUKS „ORLIK” – Henryk Sitkowski.

Medale, dyplomy oraz upominki po zakończeniu turnieju wręczali obecni na turnieju: Wójt Gminy Wierzbica – Zdzisław Dulias, Włodzimierz Bojarski z powiatu radomskiego oraz Wójt Gminy Mirów – Artur Siwiorek.

Wśród publiczności oklaskującej walczących zawodników byli radni gminy Wierzbica, liczni sponsorzy nagród i dyplomów. Turniej odbył się w hali Publicznego Gimnazjum im. ks. bp. J. Chrapka w Wierzbicy. Nasza drużyna wywalczyła wysokie drugie miejsce.

Podczas zawodów zostali wybrani najlepsi zawodnicy, tj. wśród dzieci: Wojciech Zawadzki z MLUKS „ORLIK” i Marcel Sosnowski z Olimpijczyka Radom.

Najlepszymi zawodnikami wśród młodzików zostali natomaist: Piotr Drab z MLUKS „ORLIK”, Adrian Redestowicz z Olimpijczyka Radom i Jakub Pyć.

Nagrody otrzymali również Filip Fituch – Brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików i Krystian Kurys.

Do góry