Interesujący spektakl w Wierzbicy

GOK Wierzbica

GOK w Wierzbicy zaprasza  na spektakl Miłość w trylogii w wykonaniu gimnazjalistów Z Rudy Wielkiej i Wierzbicy. Nie można jednak utożsamiać tego  przedstawienia  z określeniem teatrzyk szkolny, które zwykle jest wyznacznikiem poziomu i jakości.

To  przedstawienie wyjątkowe z kilku powodów. To nie tylko typowo teatralne sceny, ale również wiele piosenek, songów i muzyki na żywo. Co wyjątkowe chyba w ogóle w historii teatru to fakt, że podstawowym instrumentem akompaniującym  jest … perkusja. Poza tym, w przeciwieństwie do teatralnej tradycji- od antyku do Szekspira i później- we wszystkich rolach występują dziewczyny. Spektakl przygotowali Izabela Gorazińska- Kasiak i Robert Kasiak.

Spektakl obrazuje nieodłączną i charakterystyczną dla sienkiewiczowskiej Trylogii siłę i nieuchronność miłości. Głównym zamierzeniem było ukazanie aktualności  zachowań , motywacji postaci  i decydującego pragnienia miłości.  Rzecz w tym, że niby wszyscy znają powieści Henryka Sienkiewicza, ale w zasadzie wiedza ta ogranicza się do zbioru stereotypów. Przedstawienia ma pokazać, że uczuciowość w epoce sarmatyzmu jest jak najbardziej współczesna, przekonująca i żarliwa. Stworzeni przez Sienkiewicza bohaterowie są nam bliżsi, niż możemy to założyć. Helena, Skrzetuski, Bohun, Oleńka, Kmicic, Krzysia, Basia I Wołodyjowski to w zasadzie my, tylko w nieco innym , bardziej historycznym kostiumie. Dlatego twórcy spektaklu koncentrują się na emocjach i uczuciach, a nie na historycznym tle miłosnych perypetii.

Premiera Miłości w Trylogii  będzie miała miejsce we wtorek 13 czerwca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy. O 9 :00  i 11:00 odbędą się spektakle dla szkół, a o 16.30 otwarty spektakl dla wszystkich miłośników teatru i mieszkańców Wierzbicy. Kolejne spektakle 20 czerwca 2017 r.

Do góry