Zaułek Kultury w Rudzie Wielkiej

Zaułek Kultury 2017

9 lutego Zespół Szkół w Rudzie Wielkiej zorganizował Zaułek Kultury poświęcony tematowi najczęściej spotykanemu w muzyce, literaturze, poezji, malarstwie oraz filmie, czyli miłości. To wydarzenie miało na celu uatrakcyjnić życie kulturalne społeczności szkolnej i lokalnej.

Zaproszeni goście mogli podziwiać piękno liryki miłosnej, pięknych piosenek, oglądać przykłady filmów o miłości, prace plastyczne, taniec, a także śmiejąc się z humorystycznie przedstawionej przez szkolny kabaret BIS, wojny damsko- męskiej. Na scenie oprócz dzieci
i młodzieży wystąpili również rodzice oraz absolwenci szkoły. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął pan Wójt Gminy Wierzbica, Zdzisław Dulias. We współpracę zaangażowało się także wiele osób, ludzi dobrej woli, którzy poświęcili swój czas, także środki finansowe, żeby można było razem spędzić miłe chwile.

Przedstawienie tematu miłości za pomocą tak wielu środków artystycznych na pewno skłoniło uczestników do refleksji nad tytułem spotkania: „Bo na cóż życie bez miłości”. Cieszy fakt, że na zaproszenie odpowiedziała tak duża grupa publiczności, a przygotowana sala pękała w szwach. Całe wydarzenie zostało bardzo ciepło przyjęte i pewne jest, że pierwsza edycja Zaułku Kultury, nie będzie ostatnią.

Do góry