Tłumy ludzi na Dożynkach 2016 w Wierzbicy

Dożynki 2016

Takich tłumów, jak na gminnych Dożynkach w Wierzbicy, stadion miejscowego Orła nie widział już dawno. Sprzyjająca aura oraz niezwykle energiczne koncerty, sprawiły, że zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

– Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika.To czas dziękczynienia Stwórcy za plony, to radość i odpoczynek oraz zabawa przy zmieniającej się muzyce. Dziś dziękujemy Wam rolnicy za chleb z tegorocznych zbiorów, którym tradycyjnie się podzielimy. Niech to dzielenie będzie wyrazem tego, że stanowimy jedną wspólnotę, jedną rodzinę. Niech nigdy nikomu tego chleba nie zabraknie. Niech zawsze gości na naszych stołach. Niech jednoczy nas w wspólnym osiąganiu celów – mówił Wójt Gminy Wierzbica, Zdzisław Dulias.

Obchody święta plonów tradycyjnie rozpoczęły się mszą dziękczynną w Kościele pw. św. Stanisława bp. i Męczennika w Wierzbicy, którą celebrował ks. dr Dariusz Frydrych.

Następnie dożynkowy korowód przeszedł ulicami Wierzbicy na plac Gminnego Klubu Sportowego „Orzeł” w asyście pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, jak i wieńcy dożynkowych z sołectw: Wierzbica, Wierzbica – Kolonia, Rzeczków, Zalesice, Polany, Stanisławów, Ruda Wielka, Łączany, Dąbrówka Warszawska, Pomorzany.

Tradycyjnie już, starości dożynek, którymi w tym roku byli: Krystyna Rola oraz Mariusz Szyszka, przekazali chleb dożynkowy na ręce Wójta Zdzisława Duliasa oraz Przewodniczącego Rady Gminy – Józefa Kwiatkowskiego, którzy podzielili się nim między gośćmi i mieszkańcami gminy.

Później przyszedł już czas na zabawę. Na scenie – z ludowym repertuarem – jako pierwsze zameldowały się zespoły folklorystyczne Kół Gospodyń Wiejskich z sołectw naszej gminy. Program dla dzieci przygotował z kolei „Kubuś Puchatek”.

Jako kolejni na estradę weszli wokaliści z zespołu Jambo Africa, którzy zdecydowanie „rozruszali” przybyłych gości. Po nich, swoje „show” zaprezentowali artyści z Gminnego Ośrodka Kultury.

Przed „daniem głównym”, zgromadzonych rozśmieszył Kabaret z Konopi, a na zakończenie wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół Maxel ze swoimi najbardziej znanymi utworami, tj. „Poczuć chcę”, czy „Lekcja miłości”. Wierzbickie dożynki zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami.

– Nie pamiętam tak dobrej zabawy na dożynkach w Wierzbicy. Było super! – usłyszeliśmy od 19-letniej Magdy.

Do góry