Więcej o: „Wyróżnienie Białej Wstążki” dla dzielnicowego z Wierzbicy

„Wyróżnienie Białej Wstążki” dla dzielnicowego z Wierzbicy

Mł.asp. Paweł Pawlina, dzielnicowy z Posterunku Policji w Wierzbicy, otrzymał „Wyróżnienie Białej Wstążki”.

Kilka dni temu w Warszawie odbyła się gala finałowa X edycji konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Centrum Praw Kobiet i Fundację Jolanty Kwaśniewskiej – „Porozumienie bez barier”. Ma na celu wybór mężczyzn, którzy w szczególny sposób zasłużyli się pomagając kobietom, reagując na wszelkie formy przemocy i dyskryminacji.
Wyróżnienia przyznawane są w 7 kategoriach: wymiar sprawiedliwości, organy ścigania, instytucje i organizacje pomocowe, osoby publiczne, instytucje publiczne, osoby prywatne i media. Więcej „„Wyróżnienie Białej Wstążki” dla dzielnicowego z Wierzbicy”

Więcej o: Zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych oraz liderów lokalnych

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych oraz liderów lokalnych

JAK ROZLICZYĆ PROJEKT – poprawne sporządzenie sprawozdania z wykonania zadania publicznego po zmianach
 
Data szkolenia: 9 grudnia 2019 r. (poniedziałek) w godzinach  14.00 – 20.00
 
Miejsce: JEDLNIA – LETNISKO, dawny dworzec PKP, ul. Piłsudskiego 1

Więcej „Zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych oraz liderów lokalnych”

Więcej o: Terminarz domowych meczów Orła

Terminarz domowych meczów Orła

Zapraszamy na domowe pojedynki Orła Wierzbica w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 Campeon.pl Ligi Okręgowej.

Podopieczni trenera Rafała Stąpora tydzień temu rozpoczęli nowe rozgrywki. Na inaugurację Orzeł zremisował 0:0 z Królewskimi Jedlnia, natomiast w ostatni weekend, po dwóch golach Grzegorza Dziurzyńskiego, pokonał 2:0 Zwoleniankę. Więcej „Terminarz domowych meczów Orła”

Więcej o: Syreny zawyją w 75 rocznicę wybuchu Powstawia Warszawskiego

Syreny zawyją w 75 rocznicę wybuchu Powstawia Warszawskiego

Starosta Powiatu Radomskiego apeluje o wykonanie „Zarządzenia nr 162 Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 lipca 2019 roku w sprawie przeprowadzenia treningu wykrywania i alarmowania na terenie województwa mazowieckiego”, aby w dniu 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00 w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uruchomić syreny na terenie wszystkich gmin powiatu radomskiego na czas 1 min (dźwięk ciągły) w celu oddania hołdu i uczczenia bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego. Więcej „Syreny zawyją w 75 rocznicę wybuchu Powstawia Warszawskiego”

Więcej o: Informacja Wójta Gminy Wierzbica w sprawie składania wniosków suszowych

Informacja Wójta Gminy Wierzbica w sprawie składania wniosków suszowych

W związku z opublikowanym w dniu 24.07.2019 roku przez IUNG w Puławach raportu w sprawie wystąpienia na terenie gminy Wierzbica niekorzystnych warunków atmosferycznych (suszy) uprzejmie proszę zainteresowanych rolników i producentów rolnych, u których wystąpiły szkody na glebach kat. I (gleba lekka piaszczysta) w zbożach jarych, kukurydza na ziarno i kiszonkę, rośliny strączkowe i krzewy owocowe o składanie w terminie do dnia 14 sierpnia 2019 roku wniosków o oszacowanie zaistniałych strat. Więcej „Informacja Wójta Gminy Wierzbica w sprawie składania wniosków suszowych”