Więcej o: Zerowy PIT dla młodych

Zerowy PIT dla młodych

Zerowy PIT dla młodych to preferencja w podatku dochodowym od osób fizycznych, zwana ulgą dla młodych. Ulga polega na zwolnieniu z PIT przychodów z pracy, ze zlecenia, praktyki absolwenckiej lub stażu uczniowskiego, uzyskanych przez podatnika do ukończenia 26. roku życia, do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną Ministerstwa Finansów „Zerowy PIT dla młodych”

Broszura Ministerstwa Finansów – Zerowy PIT dla młodych Więcej „Zerowy PIT dla młodych”

Więcej o: Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99 Więcej „Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!”

Więcej o: Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza. Więcej „Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów”

Więcej o: APEL do hodowców drobiu na terenie Gminy Wierzbica

APEL do hodowców drobiu na terenie Gminy Wierzbica

Na podstawie pisma Starosty Radomskiego z dnia 7 kwietnia 2021 r., informujemy, że ze względu na wystąpienie kilku ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Polski a także na terenie województwa mazowieckiego, przypominamy właścicielom drobiu oraz osobom pracującym na fermach o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i odpowiednich środków higieny oraz bioasekuracji, minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa ptaków do gospodarstw. Więcej „APEL do hodowców drobiu na terenie Gminy Wierzbica”

Więcej o: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina:  Trwa kampania dopłat 2021 – wnioski tylko przez internet

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina: Trwa kampania dopłat 2021 – wnioski tylko przez internet

15 marca ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych  z PROW za 2021 rok. Od tego roku rolnicy mogą składać je jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Więcej „Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina: Trwa kampania dopłat 2021 – wnioski tylko przez internet”

Więcej o: Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat  korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać. Więcej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS”

Więcej o: Zaproszenie na warsztaty on-line w dniu 15 lutego 2021 r. w sprawie Zrównoważonej Mobilności Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego

Zaproszenie na warsztaty on-line w dniu 15 lutego 2021 r. w sprawie Zrównoważonej Mobilności Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego

Zaproszenie na warsztaty online dla mieszkańców Gminy Wierzbica w związku z realizacja Uchwały nr 2/2019 Zarządu Stowarzyszenia Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego z dnia 12.02.2019 r w sprawie: przystąpienia Stowarzyszenia ROF do realizacji projektu pilotażowego „Przygotowanie i realizacja Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej SUMP” oraz  realizacją kolejnego etapu prac zapisanych w  Umowie na  „Świadczenie usług doradczych dla potencjalnych beneficjentów środków unijnych PO liŚ 2014-2020 w zakresie działań związanych z przygotowaniem i wdrożeniem Planów  Zrównoważonej Mobilności Miejskiej” Więcej „Zaproszenie na warsztaty on-line w dniu 15 lutego 2021 r. w sprawie Zrównoważonej Mobilności Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego”