Więcej o: Nabór wniosków na dowóz dziecka niepełnosprawnego do szkół w roku szkolnym 2018/2019

Nabór wniosków na dowóz dziecka niepełnosprawnego do szkół w roku szkolnym 2018/2019

Informuje się rodziców (prawnych opiekunów) dzieci przedszkolnych i uczniów szkół posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, że wnioski wraz z załącznikami w sprawie dowozu uczniów do szkół i przedszkoli specjalnych do Radomia oraz oddziałów specjalnych do Wierzbicy na rok szkolny 2018/2019 przyjmowane są w Urzędzie Gminy w Wierzbicy (sekretariat) do 25 lipca 2018 r. Więcej „Nabór wniosków na dowóz dziecka niepełnosprawnego do szkół w roku szkolnym 2018/2019”

Więcej o: Festyn z okazji Dnia Dziecka w Wierzbicy

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Wierzbicy

Na placu przy fontannie odbył się w Wierzbicy tradycyjny festyn z okazji Dnia Dziecka. Głównymi atrakcjami były m.in. konkursy sportowo-rekreacyjne, jazda na quadach, malowanie twarzy, czy tzw. dmuchańce. Dzieci świetnie się bawiły, a uśmiech dziecka – jak podkreślił Wójt Gminy Zdzisław Dulias – jest najlepszą nagrodą za zabawy, jakie im się proponuje. Więcej „Festyn z okazji Dnia Dziecka w Wierzbicy”

Więcej o: Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

W Gminnym Przedszkolu Publicznym im. Jana Brzechwy w Wierzbicy odbyła się „Impreza Międzyprzedszkolna” składająca się z „Olimpiady Sportowej Przedszkolaków” oraz konkursu „Wiedzy o Zdrowiu”. Przedstawiono również wyniki konkursu plastycznego pt. „Zdrowie na talerzu”.

Impreza miała na celu propagowanie hasła „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Przeznaczona ona była dla dzieci wszystkich grup wiekowych  (3, 4, 5, 6latków) z przedszkoli z terenu Gminy Wierzbica. Więcej „Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków”

Więcej o: Dofinansowanie w ramach programu „Maluch+”

Dofinansowanie w ramach programu „Maluch+”

Gmina Wierzbica otrzymała dofinansowanie 1 000 000 zł w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 – „Maluch+” 2018.

Oznacza to, że dotychczasowe przedszkole w Wierzbicy zostanie wyremontowane i przekształcone w gminny żłobek. Łączny koszt adaptacji budynku wraz z zagospodarowaniem terenu wynosi 1 250 000 zł.

Więcej „Dofinansowanie w ramach programu „Maluch+””

Więcej o: Prelekcja dla rodziców z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w Rudzie Wielkiej

Prelekcja dla rodziców z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w Rudzie Wielkiej

Dnia 31.01.2018r. w ramach realizacji zadań zawartych w szkolnym programie wychowawczo-profilaktycznym w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej odbyła się prelekcja dla rodziców z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy.  Spotkanie poprowadził sierżant sztabowy Pan Paweł Pawlina z posterunku policji w Wierzbicy. Więcej „Prelekcja dla rodziców z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w Rudzie Wielkiej”