Więcej o: Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat  – informacje dla szkół i placówek

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej. Więcej „Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek”

Więcej o: Prace użytkowe na rzecz Gminnego Przedszkola Publicznego im. J. Brzechwy

Prace użytkowe na rzecz Gminnego Przedszkola Publicznego im. J. Brzechwy

Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa w Gminnym Przedszkolu Publicznym im. J. Brzechwy zostały odnowione  sale zabaw dla najmłodszych wychowanków (3-latki). Ekipa malarska w ekspresowym tempie wykonała prace remontowo-malarskie, dzięki czemu sale zyskały nowy, świeży wygląd. Odświeżone sale i wzbogacone o nowe mebelki, firanki , tablice i dekoracje, bardzo spodobały się dzieciom i rodzicom, którzy również pomogli  w tym działaniu. Więcej „Prace użytkowe na rzecz Gminnego Przedszkola Publicznego im. J. Brzechwy”

Więcej o: XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z  KRUS wypadkom zapobiegamy”

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Radomiu przeprowadziła etap powiatowy PT KRUS XI edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci  „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z  KRUS wypadkom zapobiegamy”. Konkurs skierowany był do uczniów wiejskich szkół podstawowych w celu promowania pozytywnych i bezpiecznych zachowań dzieci w środowisku pracy i życia rolników. Przeprowadzenie konkursu odbywało się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 0-III oraz klasy IV-VIII szkoły podstawowej i cieszył się dużym zainteresowaniem, co wpłynęło na liczne zgłoszenia. Więcej „XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy””

Więcej o: Zawiadomienie o likwidacji oddziału przedszkolnego w Dąbrówce Warszawskiej

Zawiadomienie o likwidacji oddziału przedszkolnego w Dąbrówce Warszawskiej

Wójt Gminy Wierzbica zawiadamia rodziców dzieci uczęszczających do Oddziału Zamiejscowego Gminnego Przedszkola Publicznego w Zalesicach z siedzibą w Dąbrówce Warszawskiej oraz wszystkich mieszkańców Dąbrówki Warszawskiej, że Rada Gminy Wierzbica mocą Uchwały Rady Gminy Wierzbica Nr XXXIV/202/2021 z dnia 07 stycznia 2021 roku podjęła zamiar likwidacji Oddziału Zamiejscowego Gminnego Przedszkola Publicznego w Zalesicach z siedzibą w Dąbrówce Warszawskiej z dniem 31 sierpnia 2021 roku. Więcej „Zawiadomienie o likwidacji oddziału przedszkolnego w Dąbrówce Warszawskiej”

Więcej o: Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do Publicznych Przedszkoli, Oddziałów przedszkolnych i klas I Publicznych Szkół Podstawowych

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do Publicznych Przedszkoli, Oddziałów przedszkolnych i klas I Publicznych Szkół Podstawowych

Zarządzenie Nr 10/2021 Wójta Gminy Wierzbica z dnia 27 stycznia 2021 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I publicznych szkół podstawowych. Więcej „Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do Publicznych Przedszkoli, Oddziałów przedszkolnych i klas I Publicznych Szkół Podstawowych”

Więcej o: Zakończony program ERASMUS+ realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wierzbicy

Zakończony program ERASMUS+ realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wierzbicy

Projekt ,,Europa dla każdego!” był realizowany w okresie 01.07.2018 – 30.06.2020 przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy. W ramach projektu dziewięciu pracowników naszej szkoły wyjechało na kursy zagraniczne. Mobilności te zostały obudowane szerokim kontekstem projektowym – szeroko zakrojonymi działaniami przygotowawczymi i upowszechniającymi. Więcej „Zakończony program ERASMUS+ realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wierzbicy”