Więcej o: Przebudowa szkoły na potrzeby żłobka

Przebudowa szkoły na potrzeby żłobka

Rozpoczęła się przebudowa byłej PSP w Wierzbicy (tzw. mała szkoła) na potrzeby żłobka w ramach programu Maluch+.

Prace już trwają. Przypomnijmy, że gmina otrzymała dofinansowanie (promesę) w wysokości 1 200 000 zł w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 – „Maluch+”, na utworzenie żłobka. Więcej tutaj.

Cała inwestycja zakończy się do końca tego roku. Więcej „Przebudowa szkoły na potrzeby żłobka”

Więcej o: Przedszkolaki w Bałtowie

Przedszkolaki w Bałtowie

Dzieci z przedszkola w Wierzbicy wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Kompleksu Turystycznego w Bałtowie.

Po dotarciu do celu, przedszkolaki udały się do Jura Parku, gdzie wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów. Więcej „Przedszkolaki w Bałtowie”

Więcej o: Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty. Więcej „Dzień Mamy i Taty”

Więcej o: Ruda szantowała w Kozienicach

Ruda szantowała w Kozienicach

Nikt w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej nie wyobraża sobie listopada bez kozienickiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej. Na tę wyjątkową imprezę wyruszyliśmy już po raz piąty 23 listopada 2018r.

Ten festiwal ma niewątpliwie swoją duszę. Na wspaniały klimat składają się na pewno  wzorowa organizacja, wspaniali ludzie oraz niewątpliwie niepowtarzalna żeglarska atmosfera, którą widać, słychać i czuć. W tym roku mogliśmy liczyć również na rekordowe wsparcie, bo do Kozienic wybrało się ponad 30 osób, w tym uczestnicy, członkowie rodziny i sympatycy szant. Więcej „Ruda szantowała w Kozienicach”

Więcej o: Ahoj, Szkolna Przygodo!… czyli o ślubowaniu uczniów klasy pierwszej

Ahoj, Szkolna Przygodo!… czyli o ślubowaniu uczniów klasy pierwszej

30 października 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej.
Hasło tego ważnego wydarzenia „Ahoj szkolna przygodo!” było bardzo zachęcające, bo któż nie chciałby przeżyć niezwykłej przygody już na początku edukacji. Więcej „Ahoj, Szkolna Przygodo!… czyli o ślubowaniu uczniów klasy pierwszej”