Więcej o: Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat  – informacje dla szkół i placówek

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej. Więcej „Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek”

Więcej o: Prace użytkowe na rzecz Gminnego Przedszkola Publicznego im. J. Brzechwy

Prace użytkowe na rzecz Gminnego Przedszkola Publicznego im. J. Brzechwy

Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa w Gminnym Przedszkolu Publicznym im. J. Brzechwy zostały odnowione  sale zabaw dla najmłodszych wychowanków (3-latki). Ekipa malarska w ekspresowym tempie wykonała prace remontowo-malarskie, dzięki czemu sale zyskały nowy, świeży wygląd. Odświeżone sale i wzbogacone o nowe mebelki, firanki , tablice i dekoracje, bardzo spodobały się dzieciom i rodzicom, którzy również pomogli  w tym działaniu. Więcej „Prace użytkowe na rzecz Gminnego Przedszkola Publicznego im. J. Brzechwy”

Więcej o: XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z  KRUS wypadkom zapobiegamy”

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Radomiu przeprowadziła etap powiatowy PT KRUS XI edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci  „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z  KRUS wypadkom zapobiegamy”. Konkurs skierowany był do uczniów wiejskich szkół podstawowych w celu promowania pozytywnych i bezpiecznych zachowań dzieci w środowisku pracy i życia rolników. Przeprowadzenie konkursu odbywało się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 0-III oraz klasy IV-VIII szkoły podstawowej i cieszył się dużym zainteresowaniem, co wpłynęło na liczne zgłoszenia. Więcej „XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy””

Więcej o: Zawiadomienie o likwidacji oddziału przedszkolnego w Dąbrówce Warszawskiej

Zawiadomienie o likwidacji oddziału przedszkolnego w Dąbrówce Warszawskiej

Wójt Gminy Wierzbica zawiadamia rodziców dzieci uczęszczających do Oddziału Zamiejscowego Gminnego Przedszkola Publicznego w Zalesicach z siedzibą w Dąbrówce Warszawskiej oraz wszystkich mieszkańców Dąbrówki Warszawskiej, że Rada Gminy Wierzbica mocą Uchwały Rady Gminy Wierzbica Nr XXXIV/202/2021 z dnia 07 stycznia 2021 roku podjęła zamiar likwidacji Oddziału Zamiejscowego Gminnego Przedszkola Publicznego w Zalesicach z siedzibą w Dąbrówce Warszawskiej z dniem 31 sierpnia 2021 roku. Więcej „Zawiadomienie o likwidacji oddziału przedszkolnego w Dąbrówce Warszawskiej”

Więcej o: Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do Publicznych Przedszkoli, Oddziałów przedszkolnych i klas I Publicznych Szkół Podstawowych

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do Publicznych Przedszkoli, Oddziałów przedszkolnych i klas I Publicznych Szkół Podstawowych

Zarządzenie Nr 10/2021 Wójta Gminy Wierzbica z dnia 27 stycznia 2021 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I publicznych szkół podstawowych. Więcej „Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do Publicznych Przedszkoli, Oddziałów przedszkolnych i klas I Publicznych Szkół Podstawowych”

Więcej o: Zakończony program ERASMUS+ realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wierzbicy

Zakończony program ERASMUS+ realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wierzbicy

Projekt ,,Europa dla każdego!” był realizowany w okresie 01.07.2018 – 30.06.2020 przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy. W ramach projektu dziewięciu pracowników naszej szkoły wyjechało na kursy zagraniczne. Mobilności te zostały obudowane szerokim kontekstem projektowym – szeroko zakrojonymi działaniami przygotowawczymi i upowszechniającymi. Więcej „Zakończony program ERASMUS+ realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wierzbicy”

Więcej o: Wniosek na dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkół

Wniosek na dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkół

Urząd Gminy w Wierzbicy informuje rodziców (prawnych opiekunów) dzieci przedszkolnych i uczniów szkół posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, że wnioski wraz z załącznikami w sprawie dowozu uczniów do szkół i przedszkoli specjalnych do Radomia oraz oddziałów specjalnych do Wierzbicy na rok szkolny 2019/2020 przyjmowane są w Urzędzie Gminy w Wierzbicy (sekretariat) do 20 lipca 2020 r. Więcej „Wniosek na dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkół”

Więcej o: XIX edycja Programu Stypendia Pomostowe 2020/2021

XIX edycja Programu Stypendia Pomostowe 2020/2021

Uprzejmie informuję o rozpoczęciu XIX edycji Programu Stypendia Pomostowe 2020/2021. Segment I A z udziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. ,,Stypendia pomostowe” to jeden z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Jego celem jest wparcie zdolnej i ambitnej młodzieży, pochodzącej z rodzin byłych pracowników Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarki Rolnej w podjęciu decyzji o kontynuowaniu nauki na dziennych studiach magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich państwowych uczelniach akademickich. Więcej „XIX edycja Programu Stypendia Pomostowe 2020/2021”

Więcej o: Informacja Wójta Gminy Wierzbica w sprawie otwarcia Oddziału Przedszkolnego na terenie Gminy Wierzbica

Informacja Wójta Gminy Wierzbica w sprawie otwarcia Oddziału Przedszkolnego na terenie Gminy Wierzbica

W związku z niewielkim zainteresowaniem rodziców w sprawie uczęszczania dzieci do oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy Wierzbica (łącznie 4 dzieci) Wójt Gminy Wierzbica podjął decyzję, aby otworzyć jeden oddział mieszczący się w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Wierzbicy ul. Krasickiego 36 w okresie od dnia 13.05.2020 do 24.05.2020. Więcej „Informacja Wójta Gminy Wierzbica w sprawie otwarcia Oddziału Przedszkolnego na terenie Gminy Wierzbica”