Więcej o: BUDOWA POMNIKA ZAKOŃCZONA, CZAS NA ODSŁONIĘCIE

BUDOWA POMNIKA ZAKOŃCZONA, CZAS NA ODSŁONIĘCIE

W końcu ubiegłego roku, a dokładnie 27 grudnia 2022 roku, została zakończona budowa Pomnika Czynu Niepodległościowego w Wierzbicy. Pomnik już cieszy mieszkańców oraz doskonale uzupełnia przestrzeń publiczną w naszej miejscowości.

Roboty budowlane zostały zakończone pod koniec roku, kiedy to pogoda jak i warunki nie są sprzyjające do organizacji oficjalnych uroczystości. Tego powodu dotychczas nie zorganizowano oficjalnego odsłonięcia pomnika.

Dlatego też, już teraz, Wójt Gminy i członkowie Komitetu Budowy Pomnika Czynu Niepodległości w Wierzbicy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w uroczystościach oficjalnego odsłonięcia pomnika.

Uroczystości planowane są na 23 kwietnia 2023 roku.

Serdecznie zapraszamy! Więcej „BUDOWA POMNIKA ZAKOŃCZONA, CZAS NA ODSŁONIĘCIE”

Więcej o: DOTACJA CELOWA MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ NA REALIZACJĘ BUDOWY POMNIKA CZYNU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO W WIERZBICY

DOTACJA CELOWA MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ NA REALIZACJĘ BUDOWY POMNIKA CZYNU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO W WIERZBICY

Wybudowanie pomnika w centralnym miejscu w Wierzbicy ma charakter dziękczynny wszystkim patriotycznym postawom mieszkańców Ziemi Wierzbickiej. Wdzięczność ta obejmuje zarówno walkę zbrojną w okresach zaborów, I i II Wojny Światowej, ale także walkę cywilów o tożsamość narodową. Pomnik ma również charakter patriotyczny i wyznaniowy.

Siła oddziaływania nakierowana jest na potrzeby wychowania w duchu patriotycznym i umiłowania ojczyzny, za którą oddawali życie nasi przodkowie – bo „Wolność krzyżami się mierzy”.

Nagranie audio treści pomnika.

Tablica Dofinansowania MON Więcej „DOTACJA CELOWA MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ NA REALIZACJĘ BUDOWY POMNIKA CZYNU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO W WIERZBICY”