Więcej o: Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione zostaną zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona zostanie działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmieni? Więcej „Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte”

Więcej o: PILNE !!! Wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

PILNE !!! Wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Polska zdecydowała się na ograniczenie imprez masowych i działalności galerii handlowych, zawieszenie zajęć w szkołach oraz zamknięcie granic. Rozwój epidemii w Polsce i w Europie powoduje kolejne decyzje o zasadach bezpieczeństwa Więcej „PILNE !!! Wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem”

Więcej o: Skorzystaj z wirtualnej czytelni Ibuk Libra

Skorzystaj z wirtualnej czytelni Ibuk Libra

Drodzy Czytelnicy! Bardzo nam przykro, że nie możecie korzystać ze zbiorów i przychodzić do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy!

Znaleźliśmy jednak rozwiązanie, abyście mieli dostęp chociaż do części naszych zbiorów. Przyszły nam z pomocą książki elektroniczne, a dokładnie elektroniczna czytelnia Ibuk Libra! Kto nie ma jeszcze kodu dostępu, może po prostu do Nas zadzwonić 48 618 22 66, żeby otrzymać go telefonicznie i móc korzystać z 1934 publikacji! 📞📞 Więcej „Skorzystaj z wirtualnej czytelni Ibuk Libra”

Więcej o: Apelujemy o ostrożność – Mieszkaniec Gminy Wierzbica zarażony koronawirusem!!!

Apelujemy o ostrożność – Mieszkaniec Gminy Wierzbica zarażony koronawirusem!!!

Jak podaje rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Cieślak potwierdzono u jednego z Mieszkańców Gminy Wierzbica zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Jest to 40-letni mężczyzna, który obecnie przebywa na wydziale zakaźnym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z stanem zagrożenia epidemicznego oraz o bezwzględne zgłaszanie służbom sanitarnym każdego przypadku indywidualnego powrotu z krajów UE, zwłaszcza Włoch, Niemiec i Wielkiej Brytanii, oraz azjatyckich i afrykańskich.

Każdy powracający powinien przejść 14-dniową kwarantannę domową, najlepiej w izolacji od pozostałych domowników.
Podczas niej NIE MOŻNA WYCHODZIĆ Z DOMU nawet po zakupy.

W sytuacji kiedy podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zarażoną zadzwoń pod poniższe numery telefonów:

  • Ośrodek Zdrowia w Wierzbicy – tel. 797 207 065
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu – tel. 690-122-050 lub 508 526 676
  • Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie – 800-190-590

Tylko nasze zdyscyplinowanie i odpowiedzialność mogą ograniczyć skalę epidemii !!!

Wójt Gminy Wierzbica
/-/ Zdzisław Dulias