Więcej o: Sukces zapaśników MLUKS „Orlik” Wierzbica na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w stylu klasycznym

Sukces zapaśników MLUKS „Orlik” Wierzbica na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w stylu klasycznym

Kolejny ogromny sukces odnieśli młodzi zapaśnicy Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica w zawodach w dniu 23 kwietnia 2017 roku w Warszawie – styl klasyczny. W olimpiadzie udział wzięło 23 zawodników naszego klubu.
Drużynowo MLUKS Orlik Wierzbica zajął wysokie drugie miejsce. Gościem honorowym zawodów był Andrzej Supron – mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski.

Więcej „Sukces zapaśników MLUKS „Orlik” Wierzbica na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w stylu klasycznym”

Więcej o: Uratował kobiecie życie. Strażak z Wierzbicy Kolonia uhonorowany

Uratował kobiecie życie. Strażak z Wierzbicy Kolonia uhonorowany

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie tytułu „Strażaka Miesiąca Województwa Mazowieckiego”. Tytuł za luty otrzymał dh Łukasz Nowak z OSP w Wierzbicy-Kolonia.

Wyróżniony strażak służbę społeczną w OSP Wierzbica-Kolonia pełni od 7 lat, zawodowo jest policjantem. 10 lutego 2017 roku podczas pełnienia służy na terenie Posterunku Policji w Wierzbicy wykazał się niebywałą odwagą. Więcej „Uratował kobiecie życie. Strażak z Wierzbicy Kolonia uhonorowany”

Więcej o: Informacja Wójta Gminy Wierzbica

Informacja Wójta Gminy Wierzbica

W związku z wprowadzonym przez WCZK Alertem III i utrzymującym się wysokim stężeniem zanieczyszczeń powietrza w województwie mazowieckim przesyłam nadesłane zalecenia dla mieszkańców gminy:

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza: dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, kobiety w ciąży, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, chorzy na astmę, choroby alergiczne skóry i oczu, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, osoby zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy, powinny podjąć następujące środki ostrożności:

  • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń;
  • ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń;
  • osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy;
  • zaniechać palenia papierosów; 

W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem.  Więcej „Informacja Wójta Gminy Wierzbica”

Więcej o: Wolontariusz z Wierzbicy wśród „Ośmiu Wspaniałych”

Wolontariusz z Wierzbicy wśród „Ośmiu Wspaniałych”

Już po raz 18. odbyła się uroczysta gala konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. W poniedziałkowe popołudnie w radomskim teatrze zebrali się wszyscy związani z lokalnym wolontariatem. Wśród laureatów „Dużej Ósemki” jest Przemysław Góźdź z Wierzbicy.

Konkurs adresowany jest do młodych ludzi wyróżniających się pozytywną postawą w życiu codziennym, m.in. wysoką kulturą osobistą, empatią, życzliwością, czy skutecznością społecznego godnego naśladowania działania. Jego celem jest promowanie osób, które są chętne do niesienia pomocy innym. Więcej „Wolontariusz z Wierzbicy wśród „Ośmiu Wspaniałych””

Więcej o: Informacja Wójta Gminy Wierzbica

Informacja Wójta Gminy Wierzbica

W związku z dalszym występowaniem na terytorium RP wysoce zjadliwej grypy ptaków wywołanej wirusem grypy A podtypu H5 i H7, uprzejmie proszę mieszkańców Gminy Wierzbica hodujących w swoich gospodarstwach drób o dostosowanie się do zaleceń wynikających z treści Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 roku w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków – stanowiącym załącznik do niniejszej informacji. Więcej „Informacja Wójta Gminy Wierzbica”