Więcej o: Za nami wspaniała uroczystość 65-lecia Orła Wierzbica połączona z XXI Memoriałem Jacka Kuny

Za nami wspaniała uroczystość 65-lecia Orła Wierzbica połączona z XXI Memoriałem Jacka Kuny

Na stadionie przy ul. Kościuszki 37 odbyła się uroczystość 65-lecia klubu GKS „Orzeł” Wierzbica, połączona z XXI Memoriałem Jacka Kuny.

Zaczęło się od mszy świętej jubileuszowej w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Odprawił ją ks. kapelan ROZPN – Edward Mosioł wraz z proboszczem Janem Chodelskim. Więcej „Za nami wspaniała uroczystość 65-lecia Orła Wierzbica połączona z XXI Memoriałem Jacka Kuny”

Więcej o: 65-lecie Orła i XXI Memoriał Jacka Kuny w najbliższą sobotę w Wierzbicy

65-lecie Orła i XXI Memoriał Jacka Kuny w najbliższą sobotę w Wierzbicy

W najbliższą sobotę (12 sierpnia) odbędzie się uroczystość 65-lecia klubu GKS „Orzeł” Wierzbica, połączona z XXI Memoriałem Jacka Kuny.

Gminny Klub Sportowy „Orzeł” Wierzbica powstał w 1952 roku. Początkowo klub występował pod szyldem Budowlani, nazwa Orzeł pojawiła się w 1953 roku.

W latach 70. i 80. XX wieku zespół piłkarski regularnie uczestniczył w rozgrywkach trzeciego poziomu ligowego (obecna II liga). Największym sukcesem w tej klasie rozgrywkowej było zajęcie piątego miejsca w sezonach 1978/1979 i 1983/1984 (osiem punktów straty do zwycięzcy). Więcej „65-lecie Orła i XXI Memoriał Jacka Kuny w najbliższą sobotę w Wierzbicy”

Więcej o: Za nami III wspaniały Sąsiedzko – Rodzinny Piknik Integracyjny

Za nami III wspaniały Sąsiedzko – Rodzinny Piknik Integracyjny

W ostatni weekend na placu przy Zespole Szkół w Rudzie Wielkiej odbył się trzeci już Sąsiedzko – Rodzinny Piknik Integracyjny.

Do dyspozycji młodzieży były m.in. dwa zamki dmuchane, ścianka wspinaczkowa z OSP Skaryszew, czy kurtyna wodna z OSP Rzeczków. Ponadto można było zjeść lody włoskie, watę cukrową, popcorn, kiełbaski z grilla oraz swojski smalec. Więcej „Za nami III wspaniały Sąsiedzko – Rodzinny Piknik Integracyjny”

Więcej o: Posiedzenie Rady LGD ”WSPÓLNY TRAKT” – wybór wniosków do dofinansowania w ramach naborów nr 1/2017, 2/2017, 3/2017

Posiedzenie Rady LGD ”WSPÓLNY TRAKT” – wybór wniosków do dofinansowania w ramach naborów nr 1/2017, 2/2017, 3/2017

W dniu 14.07.2017 r. o godz. 10:00 w Skaryszewie ul. Słowackiego 6 (w budynku Urzędu Miasta i Gminy, pokój nr 19) odbyło się Posiedzenie Rady, dotyczące oceny i wyboru operacji w ramach ogłoszonego naboru nr 1/2017, 2/2017, 3/2017: Więcej „Posiedzenie Rady LGD ”WSPÓLNY TRAKT” – wybór wniosków do dofinansowania w ramach naborów nr 1/2017, 2/2017, 3/2017”

Więcej o: „Postaw na Rodzinę” – Festyn Rodzinny w Polanach

„Postaw na Rodzinę” – Festyn Rodzinny w Polanach

W niedzielę 18 czerwca 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Polanach odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Postaw na Rodzinę”, który łączył święta: Dzień Matki, Dzień Ojca oraz Dzień Dziecka. Gościliśmy w naszych progach uczniów wraz z  Rodzicami,  społeczność lokalną oraz wielu sympatyków i zaproszonych Gości. Wśród nich był Wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias, sołtysi: Kazimierz Szczęsny, Katarzyna Wójcicka, dyrektor przedszkola pani Grażyna Góźdź, Koło Gospodyń Wiejskich w Polanach, członkowie OSP w Polanach, fundatorzy nagród i przedstawiciele  instytucji wspierających  szkołę. Więcej „„Postaw na Rodzinę” – Festyn Rodzinny w Polanach”

Więcej o: Między wspomnieniem a marzeniem… – zakończenie roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum w Wierzbicy

Między wspomnieniem a marzeniem… – zakończenie roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum w Wierzbicy

Między wspomnieniem a marzeniem… – pod takim hasłem w środę 21.06.2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas III. Tradycyjnie uczniowie zatańczyli poloneza, który bardzo się wszystkim podobał. Więcej „Między wspomnieniem a marzeniem… – zakończenie roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum w Wierzbicy”