Więcej o: ,,Do Hymnu”

,,Do Hymnu”

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Polanach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych – „Do Hymnu” w ramach Programu Rządowego „Niepodległa”, dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Więcej „,,Do Hymnu””

Więcej o: 100 tysięcy zł na budowę OSA

100 tysięcy zł na budowę OSA

21 samorządów w regionie radomskim otrzyma wsparcie na budowę Otwartych Stref Aktywności. Nasza gmina uzyska na ten cel 100 tysięcy złotych.

W ramach tegorocznej edycji w całej Polsce dofinansowanych zostanie 1 420 obiektów na łączną kwotę 50 mln zł. W ramach Programu OSA wsparciem zostają objęte inwestycje dotyczące budowy infrastruktury plenerowych miejsc sportu, rekreacji i odpoczynku. Więcej „100 tysięcy zł na budowę OSA”

Więcej o: Marsz śladami powstańców styczniowych

Marsz śladami powstańców styczniowych

Zakończyły się obchody 156. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. XIII Marsz i konkurs historyczny, został zorganizowany na terenie dwóch województw: mazowieckiego i świętokrzyskiego; czterech powiatów: radomskiego, szydłowieckiego, skarżyskiego, starachowickiego; trzech miast: Szydłowca, Skarżyska, Starachowic oraz następujących gmin: Wierzbica, Jastrząb, Skarżysko Kościelne Mirów, Mirzec i Wąchock. Więcej „Marsz śladami powstańców styczniowych”

Więcej o: Zabawa choinkowa w Rudzie Wielkiej

Zabawa choinkowa w Rudzie Wielkiej

W Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej odbyła się zabawa choinkowa, zorganizowana przez Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Rudy Wielkiej i Okolic „Nasza Ruda”.

– Mieliśmy zaszczyt gościć przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Szczęsnego, dyrektor PSP w Rudzie Wielkiej Iwonę Kwaśniewską, jak i sołtysa Wojciecha Kolasę, Koło Gospodyń Ruda Wielka, pracowników GOPS oraz – przede wszystkim – dzieci, które bardzo ucieszyły się z zabaw i konkursów oraz przybycia św. Mikołaja – informują organizatorzy. Więcej „Zabawa choinkowa w Rudzie Wielkiej”