Więcej o: Zabieg ograniczania populacji chrabąszczowatych

Zabieg ograniczania populacji chrabąszczowatych

Nadleśnictwo Marcule informuje, że w okresie od 05.05.2015 r. do 29.05.2015 r. planuje wykonać chemiczny zabieg ograniczenia populacji chrabąszczowatych na terenie nadleśnictwa techniką agrolotniczą i techniką naziemną. Przewidywana powierzchnia zabiegu agrolotniczego wynosi 7 435 ha i obejmuje nadleśnictwa: Polany, Seredzice, Błaziny, Kruki, Pastwiska, Michałów i Podrzecze. Więcej „Zabieg ograniczania populacji chrabąszczowatych”

Więcej o: Internetowa giełda rolna dla Rolników

Internetowa giełda rolna dla Rolników

Pragniemy poinformować o nowoczesnej internetowej giełdzie rolnej Agro-Market24. Portal umożliwia bezpłatne dodawanie ogłoszeń, przeglądanie listy ogłoszeń i przede wszystkim znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty. Celem działania niniejszego portalu jest wspieranie producentów rolnych w sprzedaży swoich produktów. Dodatkowo szeroka baza odbiorców oraz bezpośrednia sprzedaż między rolnikiem, sadownikiem, a klientem końcowym umożliwia transakcje w wyższych cenach. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne. Więcej informacji na Internetowa giełda rolna Agro-Market24. Więcej „Internetowa giełda rolna dla Rolników”

Więcej o: Susza – pomoc klęskowa

Susza – pomoc klęskowa

Producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem suszy lub powodzi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 70% danej uprawy, mogą od 14.09.2018 r. do 28.09.2018 r. składać wnioski o udzielenie pomocy. Więcej „Susza – pomoc klęskowa”

Więcej o: Informacja Wójta Gminy Wierzbica

Informacja Wójta Gminy Wierzbica

W  związku z zaistniałymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (susza), które  wystąpiły w dniach  od 11 kwietnia 2018 roku do 10 czerwca 2018 roku na terenie Gminy Wierzbica uprzejmie informuję rolników z terenu gminy,  że istnieje możliwość zgłoszenia strat w uprawach rolnych spowodowanych niedoborem wody. Więcej „Informacja Wójta Gminy Wierzbica”

Więcej o: Zaproszenie na szkolenie

Zaproszenie na szkolenie

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radomiu zaprasza na szkolenie dotyczące: „Zasad wypełniania wniosków o przyznanie płatności w roku 2018, w aplikacji eWniosekPlus”

Szkolenie odbędzie się w dniu 19-03-2018 r. o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Wierzbicy. Więcej „Zaproszenie na szkolenie”

Więcej o: Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu  w sprawie Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego WSTĘPY 2018

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu w sprawie Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego WSTĘPY 2018

Inspekcja Weterynaryjna w ramach nadzoru nad Skaryszewskim Jarmarkiem Końskim WSTĘPY 2018 kontrolować będzie przestrzegania prawa w zakresie prawidłowego transportu koni, zasad identyfikacji zwierząt oraz ochrony praw zwierząt, które szczegółowo zostały zawarte w poniższym komunikacie. Więcej „Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu w sprawie Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego WSTĘPY 2018”