Więcej o: Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu dot. wykrycia ASF na terenie powiatu radomskiego

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu dot. wykrycia ASF na terenie powiatu radomskiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu informuje, iż w dniu 21 sierpnia otrzymał z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego- Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach dodatni wynik badań mówiący o wykryciu materiału genetycznego wirusa afrykańskiego pomoru świń u dzika padłego w miejscowości Pionki gmina Pionki. Dzika przekazano do utylizacji, a miejsce znalezienia zwłok poddano odkażaniu. Więcej „Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu dot. wykrycia ASF na terenie powiatu radomskiego”

Więcej o: Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw

Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw

Rozpoczęły się żniwa – okres wieńczący trud, który rolnicy codziennie wkładają w uprawianie i pielęgnowanie ziemi. To czas wytężonej pracy i ogromnego wysiłku mieszkańców wsi. Towarzyszy temu zmęczenie i pośpiech, a praca w gospodarstwach rolnych wykonywana jest często w zmiennych warunkach atmosferycznych, w czasie upału, burz i ulewnych deszczy. Na polach od rana do późnego wieczoru pracują maszyny rolnicze o bardzo skomplikowanej konstrukcji, używane tylko w tym okresie. Niestety, w czasie żniw często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, które mają konkretne przyczyny. Więcej „Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw”

Więcej o: Kampania edukacyjna pn. „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód”

Kampania edukacyjna pn. „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w ramach kampanii edukacyjnej „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód”, współfinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, powstał pięcioodcinkowy film edukacyjny dla rolników i doradców rolnych pt. ,,Zamykanie obiegu biogenów w gospodarstwie rolnym”. Więcej „Kampania edukacyjna pn. „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód””

Więcej o: Zabieg ograniczania populacji chrabąszczowatych

Zabieg ograniczania populacji chrabąszczowatych

Nadleśnictwo Marcule informuje, że w okresie od 05.05.2015 r. do 29.05.2015 r. planuje wykonać chemiczny zabieg ograniczenia populacji chrabąszczowatych na terenie nadleśnictwa techniką agrolotniczą i techniką naziemną. Przewidywana powierzchnia zabiegu agrolotniczego wynosi 7 435 ha i obejmuje nadleśnictwa: Polany, Seredzice, Błaziny, Kruki, Pastwiska, Michałów i Podrzecze. Więcej „Zabieg ograniczania populacji chrabąszczowatych”

Więcej o: Internetowa giełda rolna dla Rolników

Internetowa giełda rolna dla Rolników

Pragniemy poinformować o nowoczesnej internetowej giełdzie rolnej Agro-Market24. Portal umożliwia bezpłatne dodawanie ogłoszeń, przeglądanie listy ogłoszeń i przede wszystkim znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty. Celem działania niniejszego portalu jest wspieranie producentów rolnych w sprzedaży swoich produktów. Dodatkowo szeroka baza odbiorców oraz bezpośrednia sprzedaż między rolnikiem, sadownikiem, a klientem końcowym umożliwia transakcje w wyższych cenach. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne. Więcej informacji na Internetowa giełda rolna Agro-Market24. Więcej „Internetowa giełda rolna dla Rolników”

Więcej o: Susza – pomoc klęskowa

Susza – pomoc klęskowa

Producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem suszy lub powodzi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 70% danej uprawy, mogą od 14.09.2018 r. do 28.09.2018 r. składać wnioski o udzielenie pomocy. Więcej „Susza – pomoc klęskowa”

Więcej o: Informacja Wójta Gminy Wierzbica

Informacja Wójta Gminy Wierzbica

W  związku z zaistniałymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (susza), które  wystąpiły w dniach  od 11 kwietnia 2018 roku do 10 czerwca 2018 roku na terenie Gminy Wierzbica uprzejmie informuję rolników z terenu gminy,  że istnieje możliwość zgłoszenia strat w uprawach rolnych spowodowanych niedoborem wody. Więcej „Informacja Wójta Gminy Wierzbica”