Więcej o: Sukcesy uczniów z Rudy Wielkiej w Kozienicach

Sukcesy uczniów z Rudy Wielkiej w Kozienicach

Żegluga kojarzy się z przygodami, a takową już po raz kolejny mogli przeżyć uczniowie PSP w Rudzie Wielkiej, którzy wzięli udział w XIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Kozienicach.

Artyści poza rywalizacją muzyczną, mogli poczuć prawdziwy klimat morza. Klimatyczne utwory, wystrój miejsca i przede wszystkim świetna zabawa towarzyszyły wszystkim od samego początku – po sam koniec. Więcej „Sukcesy uczniów z Rudy Wielkiej w Kozienicach”

Więcej o: Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

We wtorek 24 października  w Gminnej Bibliotece Publicznej gościliśmy krakowską pisarkę dla dzieci i młodzieży Beatę Ostrowicką. Na spotkanie przybyli uczniowie miejscowej szkoły podstawowej. Autorka zapoznała młodzież ze swoją twórczością. Opowiadała skąd czerpie pomysły do swoich książek. Dużą dawkę inspiracji czerpie ze spotkań autorskich z młodym czytelnikiem.  Beata Ostrowicka na spotkaniu skupiła się głównie na książkach dla młodzieży, min. „Zła dziewczyna”, „Świat do góry nogami”, „Zjeść żabę” i „Zaledwie kilka dni”.
Więcej „Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką”

Więcej o: Za nami wspaniała uroczystość 65-lecia Orła Wierzbica połączona z XXI Memoriałem Jacka Kuny

Za nami wspaniała uroczystość 65-lecia Orła Wierzbica połączona z XXI Memoriałem Jacka Kuny

Na stadionie przy ul. Kościuszki 37 odbyła się uroczystość 65-lecia klubu GKS „Orzeł” Wierzbica, połączona z XXI Memoriałem Jacka Kuny.

Zaczęło się od mszy świętej jubileuszowej w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Odprawił ją ks. kapelan ROZPN – Edward Mosioł wraz z proboszczem Janem Chodelskim. Więcej „Za nami wspaniała uroczystość 65-lecia Orła Wierzbica połączona z XXI Memoriałem Jacka Kuny”