Więcej o: Zaułek Kultury w Rudzie Wielkiej

Zaułek Kultury w Rudzie Wielkiej

Zespół Szkół w Rudzie Wielkiej zaprasza na Zaułek Kultury, który odbędzie się w czwartek (9 lutego) o godz. 16:30 w budynku szkoły.

W programie m.in. wernisaż prac w wykonaniu dzieci, młodzieży i absolwentów PSP oraz PG w Rudzie Wielkiej.

„Zaułek Kultury” to literatura, muzyka, kabaret, ale też film, sztuka oraz taniec… Więcej „Zaułek Kultury w Rudzie Wielkiej”

Więcej o: Słowno-muzyczne Jasełka w Wierzbicy

Słowno-muzyczne Jasełka w Wierzbicy

Uroczyste Jasełka w Publicznym Gimnazjum im. ks. bp Jana Chrapka w Wierzbicy odbyły się 21 grudnia 2016 roku.

W ten szczególny dzień, w szkole zjawiło się wielu znamienitych gości, tj. ks. Dziekan Jan Chodelski; Wójt Gminy Wierzbica – Zdzisław Dulias; Przewodniczący Rady Gminy – Józef Kwiatkowski, Sekretarz Urzędu Gminy – Renata Leśniewska; Prezes Międzygminnego Zarządu ZNP w Iłży – Alina Nowacka; Prezes ZNP w Wierzbicy – Anna Piątek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Justyna Heromińska. Więcej „Słowno-muzyczne Jasełka w Wierzbicy”

Więcej o: Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu w Rudzie Wielkiej

Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu w Rudzie Wielkiej

W poniedziałek 12 grudnia w Zespole Szkół w Rudzie Wielkiej odbył się Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny pod hasłem: „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”. Był on zwieńczeniem licznych przedsięwzięć realizowanych przez szkołę w ramach mijającego Roku Sienkiewiczowskiego.

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje trzech szkół z: Polan, Łączan i Rudy Wielkiej. Zadania konkursowe sprawdzały wiedzę dotyczącą życia i twórczości noblisty, znajomości utworów, m.in.: „Sachem”, „Janko Muzykant” „W pustyni i w puszczy” oraz filmowej adaptacji powieści. Więcej „Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu w Rudzie Wielkiej”

Więcej o: Mini Flesz 2 z Wierzbicy na podium międzynarodowych zawodów!

Mini Flesz 2 z Wierzbicy na podium międzynarodowych zawodów!

Zespół Mini Flesz 2, który powstał w 2015 roku – już zdobywa laury na międzynarodowych parkietach. Następne „dziecko” Gminnego Ośrodka Kultury zajęło bowiem trzecie miejsce na międzynarodowych zawodach w Mikołajkach!

Po sukcesie w kwietniu tego roku w Sosnowcu (II miejsce), przyszła pora na najbardziej prestiżowy turniej tańca nowoczesnego – IDO World Danceweek Mikołajki 2016. W zawodach wzięły drużyny z 28 państw, a zespół z Wierzbicy zajął trzecie miejsce!

Podium wytańczyły: Maja Marczykowska, Wiktoria Ziółko, Paulina Gołda, Emilia Tomczyk, Amelia Kowalczyk, Maja Kołodziejczyk. Więcej „Mini Flesz 2 z Wierzbicy na podium międzynarodowych zawodów!”