Więcej o: Będzie termomodernizacja pięciu budynków użyteczności publicznej w gminie Wierzbica!

Będzie termomodernizacja pięciu budynków użyteczności publicznej w gminie Wierzbica!

Gmina Wierzbica dostała dofinansowanie na termomodernizację budynków użyteczności publicznej w ramach organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych konkursu dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Nasza gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 5 880 712, 60 zł na działanie pt. „Kompleksowe działania w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków w Gminie Wierzbica szansą na zmniejszenie kosztów oraz zapoczątkowanie procesu poprawy jakości powietrza”. Ma to na celu przejście na gospodarkę niskoemisyjną. Koszt całej inwestycji to 7 350 890, 75 zł. Więcej „Będzie termomodernizacja pięciu budynków użyteczności publicznej w gminie Wierzbica!”

Więcej o: Wycinka drzew na terenie „Parku” w Wierzbica-Osiedle

Wycinka drzew na terenie „Parku” w Wierzbica-Osiedle

Urząd Gminy w Wierzbicy informuje, że w dniach 28.11.2016 – 31.12.2016 prowadzone będą prace polegające na usunięciu drzew na terenie „Parku” przy ul. Sienkiewicza w miejscowości Wierzbica-Osiedle.

Prace będą polegały na wycięciu oraz sfrezowaniu pni po usuniętych drzewach. Pracami objęte zostanie cześć parku od strony przedszkola. Po wycince przeprowadzone zostaną prace porządkowe oraz nasadzenie nowych drzew.

Prosimy mieszkańców o niekorzystanie z istniejącego placu zabaw do czasu zakończenia prac. Więcej „Wycinka drzew na terenie „Parku” w Wierzbica-Osiedle”

Więcej o: Droga gminna w Rudzie Wielkiej oddana do użytku!

Droga gminna w Rudzie Wielkiej oddana do użytku!

W Rudzie Wielkiej zakończyła się przebudowa drogi gminnej wewnętrznej na odcinku o długości 448,24 m.  Prace wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych – Adrian Cieśla ze Starachowic. Wykonawca zaproponował 5-letni okres gwarancji. Przebudowa odbyła się w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt realizacji tego zadania to 97 005, 06 złotych. Więcej „Droga gminna w Rudzie Wielkiej oddana do użytku!”