Więcej o: 5 MLN ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA NA INWESTYCJĘ W WODOCIĄGI I KANALIZACJĘ W GMINIE WIERZBICA – UMOWA PODPISANA

5 MLN ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA NA INWESTYCJĘ W WODOCIĄGI I KANALIZACJĘ W GMINIE WIERZBICA – UMOWA PODPISANA

Przebudowa ujęć wody w Polanach i Zalesicach oraz przebudowa oczyszczalni ścieków wraz z przepompownią to zadanie, które realizować będziemy z unijnym dofinansowaniem, które wynosi aż 5 mln zł i stanowi 100% poniesionych kosztów. Więcej „5 MLN ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA NA INWESTYCJĘ W WODOCIĄGI I KANALIZACJĘ W GMINIE WIERZBICA – UMOWA PODPISANA”

Więcej o: TRWA PRZEBUDOWA I REMONT BUDYNKU BYŁEJ SZKOŁY W SULISZCE

TRWA PRZEBUDOWA I REMONT BUDYNKU BYŁEJ SZKOŁY W SULISZCE

Jeszcze kilkanaście lat temu, w tym budynku także tętniło szkolne życie. Dziś, z pewnością wielu mieszkańców patrzy z ogromnym sentymentem, jak ten obiekt odzyskuje swój dawny blask i zabytkowy charakter, bowiem od połowy maja trwa tutaj przebudowa z przeznaczeniem na Centrum Kultury Rekreacji i Turystyki z Izbą Pamięci Ziemi Wierzbickiej. Inwestycja realizowana jest z 90-cio procentowym dofinansowaniem z funduszu inwestycji strategicznych Polski Ład. Więcej „TRWA PRZEBUDOWA I REMONT BUDYNKU BYŁEJ SZKOŁY W SULISZCE”

Więcej o: TRWA PRZEBUDOWA I REMONT DRÓG GMINNYCH W RAMACH FUNDUSZU POLSKI ŁAD

TRWA PRZEBUDOWA I REMONT DRÓG GMINNYCH W RAMACH FUNDUSZU POLSKI ŁAD

Jesteśmy w trakcie realizacji, wartych prawie 2 mln 200 tys. zł inwestycji z zakresu infrastruktury drogowej wspartych w 95% z rządowego funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. W chwili obecnej dobiegają końca prace przy przebudowie – 800 metrowego odcinka drogi w miejscowości Podgórki. Do tej pory była to droga gruntowa. Teraz mieszkańcy mogą cieszyć się wyprofilowaną jezdnią o nawierzchni asfaltowej na podbudowie z kruszywa łamanego, z wzmocnionymi poboczami. Więcej „TRWA PRZEBUDOWA I REMONT DRÓG GMINNYCH W RAMACH FUNDUSZU POLSKI ŁAD”

Więcej o: TRWA TERMOMODERNIZACJA I REMONT BUDYNKU KLUBOWEGO ORŁA WIERZBICA

TRWA TERMOMODERNIZACJA I REMONT BUDYNKU KLUBOWEGO ORŁA WIERZBICA

Budynek klubowy Orła Wierzbica co dzień zmienia się nie do poznania. Od połowy maja przeprowadzana jest tam termomodernizacja. Zakrojone na szeroką skalę prace remontowe na zewnątrz obejmują również remont pomieszczeń użytkowanych przez klub, a obiekt staje się wizytówką naszej gminy. Na ten cel Gmina Wierzbica pozyskała za pośrednictwem LGD Wspólny Trakt ponad pół miliona złotych unijnego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Więcej „TRWA TERMOMODERNIZACJA I REMONT BUDYNKU KLUBOWEGO ORŁA WIERZBICA”

Więcej o: DOBIEGAJĄ KOŃCA PRACE PRZY ŻŁOBKU I PRZEDSZKOLU  W WIERZBICY

DOBIEGAJĄ KOŃCA PRACE PRZY ŻŁOBKU I PRZEDSZKOLU  W WIERZBICY

Żłobek, a niebawem także przedszkole to kolejne placówki edukacyjne w naszej gminie, które przeszły gruntowną termomodernizację.  Właśnie dobiega końca inwestycja, w ramach której zostały docieplone ściany zewnętrzne i ściany w gruncie, stropy, dach, a budynek zyskał nową elewację. Pracami objęta była także stolarka okienna i drzwiowa. Całkowitą modernizację przeszła instalacja centralnego ogrzewania. Na ten cel, Gmina Wierzbica pozyskała ponad 750 tys. zł unijnego dofinansowania za pośrednictwem Samorządu Województwa Mazowieckiego. Więcej „DOBIEGAJĄ KOŃCA PRACE PRZY ŻŁOBKU I PRZEDSZKOLU  W WIERZBICY”

Więcej o: PIERWSZA UMOWA NA REALIZACJĘ INWESTYCJI W RAMACH PROGRAMU POLSKI ŁAD

PIERWSZA UMOWA NA REALIZACJĘ INWESTYCJI W RAMACH PROGRAMU POLSKI ŁAD

27 kwietnia 2022 roku podpisaliśmy pierwszą umowę na realizację inwestycji w ramach programu POLSKI ŁAD. Umowa  dotyczy przebudowy budynku byłej szkoły podstawowej w Suliszce na Centrum Kultury Rekreacji i Turystyki z Izbą Pamięci Ziemi Wierzbickiej, na którą Gmina Wierzbica pozyskała dofinansowanie w kwocie 1 mln 350 tys zł, co stanowi 90% wartości całej inwestycji. Więcej „PIERWSZA UMOWA NA REALIZACJĘ INWESTYCJI W RAMACH PROGRAMU POLSKI ŁAD”

Więcej o: PONAD PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA NA TERMOMODERNIZACJĘ I REMONT BUDYNKU ORŁA WIERZBICA  

PONAD PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA NA TERMOMODERNIZACJĘ I REMONT BUDYNKU ORŁA WIERZBICA  

Już niebawem zupełnie nowe oblicze zyska budynek klubowy Orła Wierzbica. Na ten cel Gmina Wierzbica pozyskała ponad pół miliona złotych unijnego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Więcej „PONAD PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA NA TERMOMODERNIZACJĘ I REMONT BUDYNKU ORŁA WIERZBICA  „

Więcej o: ROZPOCZĘŁA SIĘ TERMOMODERNIZACJA ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA W WIERZBICY

ROZPOCZĘŁA SIĘ TERMOMODERNIZACJA ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA W WIERZBICY

Wraz początkiem roku, ruszyła kompleksowa termomodernizacja budynku żłobka i przedszkola w Wierzbicy. W trakcie realizacji jest pierwszy etap prac obejmujący docieplenie ścian zewnętrznych, stropów, dachu, modernizację całego systemu grzewczego oraz wymianę części okien i drzwi zewnętrznych. Na ten cel, Gmina Wierzbica pozyskała ponad 750 tys. zł unijnego dofinansowania za pośrednictwem Samorządu Województwa Mazowieckiego. Więcej „ROZPOCZĘŁA SIĘ TERMOMODERNIZACJA ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA W WIERZBICY”