Więcej o: Terminarz domowych meczów Orła

Terminarz domowych meczów Orła

Zapraszamy na domowe pojedynki Orła Wierzbica w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 Campeon.pl Ligi Okręgowej.

Podopieczni trenera Rafała Stąpora tydzień temu rozpoczęli nowe rozgrywki. Na inaugurację Orzeł zremisował 0:0 z Królewskimi Jedlnia, natomiast w ostatni weekend, po dwóch golach Grzegorza Dziurzyńskiego, pokonał 2:0 Zwoleniankę. Więcej „Terminarz domowych meczów Orła”

Więcej o: Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze przejechali przez Wierzbicę

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze przejechali przez Wierzbicę

Trzeci etap 30. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, którego meta miała miejsce w Radomiu, przebiegał m.in. przez Gminę Wierzbica. Kolarze przejechali ulicami: Kościuszki, Plac Jana Pawła II, Radomska oraz przez Dąbrówkę Warszawską.

Wygrał późniejszy triumfator całego wyścigu – Estończyk Norman Vahtra z grupy Cycling Tartu. Drugi na finiszu z peletonu był Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team), a trzeci Patryk Stosz (CCC Develompent). Więcej „Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze przejechali przez Wierzbicę”

Więcej o: Kolarze przejadą przez Wierzbicę

Kolarze przejadą przez Wierzbicę

W dniach 2-6 lipca na trasie z Łodzi do Krosna rozegrany zostanie 30-ty Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. – To najbardziej prestiżowy wyścig dla polskiego kolarstwa z uwagi na możliwość udziału w nim wszystkich polskich grup zawodowych i amatorskich – mówi dyrektor wyścigu, Tadeusz Skorek. Trzeci etap (4 lipca; Kielce – Radom) wiedzie przez naszą gminę. Kolarze przejadą więc przez Wierzbicę i będzie można dopingować ich w boju o końcowy triumf. Więcej „Kolarze przejadą przez Wierzbicę”

Więcej o: Srebrny medal zapaśnika „Orlika” Wierzbica w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Srebrny medal zapaśnika „Orlika” Wierzbica w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Kolejny sukces odniósł młody zapaśnik Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica Piotrek Drab. Tym razem wystartował w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w dniach 29.04 – 01.05.2019 r. w Staszowie zdobywając srebrny medal. Więcej „Srebrny medal zapaśnika „Orlika” Wierzbica w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży”

Więcej o: Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Zapaśnik z Wierzbicy sportowcem 10-lecia!

Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Zapaśnik z Wierzbicy sportowcem 10-lecia!

Ponad 400 osób zjawiło się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, aby oklaskiwać najlepszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu radomskiego. Już po raz szósty rozstrzygnięto doroczny konkurs organizowany przez Starostwo Powiatowe w Radomiu. Z okazji jubileuszu konkursu wybrano też sportowca 10-lecia. Więcej „Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Zapaśnik z Wierzbicy sportowcem 10-lecia!”

Więcej o: I miejsce zapaśników Orlika Wierzbica w stylu wolnym w Nowym Ignaniu k. Siedlec

I miejsce zapaśników Orlika Wierzbica w stylu wolnym w Nowym Ignaniu k. Siedlec

Kolejny sukces odnieśli młodzi zapaśnicy Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica w dniu 29 września 2018 roku w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek w Zapasach – styl wolny w Nowym Ignaniu koło Siedlec. Więcej „I miejsce zapaśników Orlika Wierzbica w stylu wolnym w Nowym Ignaniu k. Siedlec”