Więcej o: I miejsce zapaśników Orlika Wierzbica w stylu wolnym w Nowym Ignaniu k. Siedlec

I miejsce zapaśników Orlika Wierzbica w stylu wolnym w Nowym Ignaniu k. Siedlec

Kolejny sukces odnieśli młodzi zapaśnicy Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica w dniu 29 września 2018 roku w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek w Zapasach – styl wolny w Nowym Ignaniu koło Siedlec. Więcej „I miejsce zapaśników Orlika Wierzbica w stylu wolnym w Nowym Ignaniu k. Siedlec”

Więcej o: XXII Memoriał Jacka Kuny

XXII Memoriał Jacka Kuny

W najbliższą sobotę (22 września) na stadionie Gminnego Klubu Sportowego „Orzeł” Wierzbica odbędzie się XXII Memoriał Jacka Kuny.

Początek imprezy o godz. 12:00. Wówczas oldboje Orła rozegrają mecz z oldbojami klubu Star Starachowice. Po spotkaniu wręczone zostaną pamiątkowe puchary dla obydwu drużyn. O godz. 16:00 natomiast seniorzy Orła zmierzą się w kolejnym pojedynku Ligi Okręgowej ze Skaryszewianką Skaryszew.

Serdecznie zapraszamy! Więcej „XXII Memoriał Jacka Kuny”

Więcej o: 40 lat zapasów w Wierzbicy

40 lat zapasów w Wierzbicy

Zapasy w Wierzbicy powstały w 1978 r. jako sekcja sportowa przy MZKS „Orzeł” Wierzbica. Założycielem i pierwszym trenerem zapasów był Stefan Zawisza. Później dołączyli do niego Marian Osiński i Leszek Bieniaszewski. Jako trenerzy zajęcia prowadzili również Franciszek Sadal, Marek Chodakowski, Artur Kubiś oraz obecni trenerzy Bogdan Rywacki, Mirosław Piskorz, Marcin Stąpor. Pierwsze zajęcia odbywały się w PSP Wierzbica i w kinie „VENUS” przy Cementowni „Wierzbica”.  Więcej „40 lat zapasów w Wierzbicy”

Więcej o: Zapaśnik z Wierzbicy wystartuje w Mistrzostwach Europy

Zapaśnik z Wierzbicy wystartuje w Mistrzostwach Europy

Zawodnik Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica Czarek Nowak będzie reprezentował Polskę na czerwcowych Mistrzostwach Europy Młodzieżowców U-23, które odbędą się w Istambule w Turcji. Wcześniej nasz zawodnik był bezkonkurencyjny w Mistrzostwach Polski Juniorów w Raciborzu, w  których zdobył zloty medal i został powołany do kadry Polski w tej kategorii wiekowej. Więcej „Zapaśnik z Wierzbicy wystartuje w Mistrzostwach Europy”