Więcej o: ZAPAŚNICY MLUKS „ORLIK” WIERZBICA UHONOROWANI PRZEZ RADĘ GMINY WIERZBICA

ZAPAŚNICY MLUKS „ORLIK” WIERZBICA UHONOROWANI PRZEZ RADĘ GMINY WIERZBICA

Na zaproszenie Przewodniczącej Rady Gminy Wierzbica, Pani Małgorzaty Winiarskiej na ostatnią Sesję Rady Gminy przybyli najlepsi zapaśnicy Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Wierzbica, którzy zostali uhonorowani nagrodami i listami gratulacyjnymi przyznanymi przez Radę Gminy. Więcej „ZAPAŚNICY MLUKS „ORLIK” WIERZBICA UHONOROWANI PRZEZ RADĘ GMINY WIERZBICA”

Więcej o: Zapaśnicy MLUKS „Orlik” Wierzbica zdominowali XII Galę Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego

Zapaśnicy MLUKS „Orlik” Wierzbica zdominowali XII Galę Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego

W dniu 24 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się XII Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskie podsumowująca osiągnięcia sportowe uzyskane w 2020 r. przez sportowców z Powiatu Radomskiego. Spośród 130 nominowanych sportowców z 13 gmin Powiatu Radomskiego w dwóch kategoriach wiekowych, zwyciężyli reprezentanci Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Wierzbica. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej ur. w 2006 r. i młodsi zdobył Jakub Lisek, natomiast w kategorii wiekowej ur. w 2005 r. i starsi zwycięzcą został Marcel Rafalski. Więcej „Zapaśnicy MLUKS „Orlik” Wierzbica zdominowali XII Galę Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego”

Więcej o: Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!

Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!

Koniec Powszechnego Spisu Rolnego 2020 to okazja do podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali to przedsięwzięcie i przypominali rolnikom o obowiązku spisowym. Najważniejszego badania polskiego rolnictwa nie udałoby się skutecznie przeprowadzić bez zaangażowania lokalnych społeczności i instytucji. Więcej „Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!”

Więcej o: Zawodniczka MLUKS „Orlik” Wierzbica Mistrzynią Polski Młodziczek w zapasach kobiet w kategorii 33 kg.

Zawodniczka MLUKS „Orlik” Wierzbica Mistrzynią Polski Młodziczek w zapasach kobiet w kategorii 33 kg.

Ogromny sukces Mai Rafalskiej z  MLUKS „ORLIK” Wierzbica w IX Mistrzostwach Polski Młodziczek organizowanych w dniach 20-22 listopada 2020 w Nowinach k/Kielc. Podopieczna trenera Marcina Stąpora została Mistrzynią Polski Młodziczek w kategorii 33kg. Więcej „Zawodniczka MLUKS „Orlik” Wierzbica Mistrzynią Polski Młodziczek w zapasach kobiet w kategorii 33 kg.”

Więcej o: Zloty medal zapaśnika „Orlika” Wierzbica w Mistrzostwach Polski w stylu klasycznym.

Zloty medal zapaśnika „Orlika” Wierzbica w Mistrzostwach Polski w stylu klasycznym.

Czterech młodych zapaśników Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Wierzbica  wzięło udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym w Kostrzynie nad Odrą organizowanych w dniach 13-15 listopada 2020 r. Więcej „Zloty medal zapaśnika „Orlika” Wierzbica w Mistrzostwach Polski w stylu klasycznym.”

Więcej o: Spotkanie Starosty Radomskiego ze sportowcami nominowanymi do Konkursu Starosty Radomskiego na Najlepszego Sportowca Powiatu w 2019 roku z Gminy Wierzbica

Spotkanie Starosty Radomskiego ze sportowcami nominowanymi do Konkursu Starosty Radomskiego na Najlepszego Sportowca Powiatu w 2019 roku z Gminy Wierzbica

W dniu 19 czerwca 2020 roku w budynku Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczkowie odbyło się spotkanie sportowców nominowanych do Konkursu Starosty Radomskiego na Najlepszego Sportowca Powiatu w 2019 roku z Gminy Wierzbica ze Starostą Powiatu Radomskiego Waldemarem Trelką. Starosta Radomski w obecności Radnej Powiatu Radomskiego Pani Małgorzaty Klocek, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Wierzbicy Pana Sławomira Liska, Wiceprzewodniczącego Powiatowej Rady Sportu i Prezesa MLUKS „Orlik” Wierzbica Pana Henryka Sitkowskiego, członków Zarządu MLUKS „Orlik”, trenerów i rodziców wręczył wszystkim nominowanym sportowcom upominki, okolicznościowe statuetki i dyplomy, gratulując im osiągniętych sukcesów sportowych w 2019 r. Więcej „Spotkanie Starosty Radomskiego ze sportowcami nominowanymi do Konkursu Starosty Radomskiego na Najlepszego Sportowca Powiatu w 2019 roku z Gminy Wierzbica”

Więcej o: Orlik Wierzbica wśród najlepszych w Polsce!

Orlik Wierzbica wśród najlepszych w Polsce!

Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Orlik Wierzbica zajął 10. miejsce w rankingu klubów zapaśniczych w Polsce za 2019 rok.

Nasz zespół zdobył w sumie 205 punktów. Na ten dorobek składają się medale imprez mistrzowskich w różnych kategoriach wiekowych czy też Pucharu Polski. To duży sukces Orlika, zwłaszcza, że klub nie prowadzi szkolenia w kategorii seniorów. Więcej „Orlik Wierzbica wśród najlepszych w Polsce!”

Więcej o: Terminarz domowych meczów Orła

Terminarz domowych meczów Orła

Zapraszamy na domowe pojedynki Orła Wierzbica w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 Campeon.pl Ligi Okręgowej.

Podopieczni trenera Rafała Stąpora tydzień temu rozpoczęli nowe rozgrywki. Na inaugurację Orzeł zremisował 0:0 z Królewskimi Jedlnia, natomiast w ostatni weekend, po dwóch golach Grzegorza Dziurzyńskiego, pokonał 2:0 Zwoleniankę. Więcej „Terminarz domowych meczów Orła”