Więcej o: Agencja wypłaca pomoc covidową z PROW i „chryzantemową”

Agencja wypłaca pomoc covidową z PROW i „chryzantemową”

Trwają wypłaty pieniędzy dla gospodarstw rolnych szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 oraz sprzedawców chryzantem, którzy z powodu pandemii i nakazu zamknięcia cmentarzy nie mogli sprzedać kwiatów. – Wszyscy, którzy wystąpili o taką pomoc, otrzymają pieniądze do końca bieżącego roku – podkreśla Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Więcej „Agencja wypłaca pomoc covidową z PROW i „chryzantemową””

Więcej o: Paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Wierzbica od Mondi Wierzbica sp. z o.o. oraz Lafarge Cement S.A.

Paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Wierzbica od Mondi Wierzbica sp. z o.o. oraz Lafarge Cement S.A.

Dnia 23 grudnia 2020 r. w ramach współpracy Mondi Wierzbica sp. z o.o., Lafarge Cement S.A, oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzbicy, gmina miała przyjemność obdarować mieszkańców przedświątecznym wsparciem. W tym wyjątkowym czasie udało się zakupić paczki dla mieszkańców, w których znalazły się produkty spożywcze, chemia, środki czystości, a także możliwość zaopatrzenia w węgiel na okres zimowy. Więcej „Paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Wierzbica od Mondi Wierzbica sp. z o.o. oraz Lafarge Cement S.A.”

Więcej o: Dofinansowanie dla Gminy Wierzbica w zakresie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła

Dofinansowanie dla Gminy Wierzbica w zakresie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła

Gmina Wierzbica otrzymała ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” dofinansowanie na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Wierzbica”  w wysokości 73 800,00 zł, co stanowi 100% kosztów kwalifikowanych zadania. Więcej „Dofinansowanie dla Gminy Wierzbica w zakresie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła”

Więcej o: Projekt „Od grosika do złotówki” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łączanach

Projekt „Od grosika do złotówki” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łączanach

Uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły wraz z wychowawczynią p. Urszulą Kuś przy współudziale rodziców zakończyli realizację  projektu z zakresu edukacji finansowej i przedsiębiorczości Od grosika do złotówki przygotowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Więcej „Projekt „Od grosika do złotówki” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łączanach”

Więcej o: Uchwała w sprawie zmiany uchwały budżetowej na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Wierzbica nie została podjęta

Uchwała w sprawie zmiany uchwały budżetowej na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Wierzbica nie została podjęta

Podczas ostatniej nadzwyczajnej XXXI Sesji Rady Gminy zwołanej na wniosek Wójta Gminy Wierzbica w dniu 27 listopada 2020 r. nie została podjęta Uchwała w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej Gminy Wierzbica na rok 2020 Nr XX/124/2020 z dnia 29 stycznia 2020 r. Więcej „Uchwała w sprawie zmiany uchwały budżetowej na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Wierzbica nie została podjęta”

Więcej o: Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię!

Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię!

Dostępna pod numerem 22 279 99 99 infolinia spisowa służy pomocą w każdej sprawie dotyczącej Powszechnego Spisu Rolnego. Warto skorzystać z tego wsparcia możliwie jak najszybciej. 30 listopada mija termin na wywiązanie się z obowiązku spisowego i w ostatnich dniach infolinia będzie z pewnością zasypywana pytaniami i zgłoszeniami od rolników, czekających na wypełnienie formularza spisowego do ostatniej chwili. Więcej „Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię!”