Więcej o: Konsultacje ws. rozbudowy dróg powiatowych na terenie Gminy Wierzbica

Konsultacje ws. rozbudowy dróg powiatowych na terenie Gminy Wierzbica

Uprzejmie informujemy, że na stronie Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Radomiu pod adresami:

  1. http://pzd-radom.finn.pl/bipkod/19233772 – została zamieszczona dokumentacja projektowa na rozbudowę drogi powiatowej nr 3542W Wierzbica – Modrzejowice. 
  2. http://pzd-radom.finn.pl/bipkod/19233410 – została zamieszczona dokumentacja projektowa na rozbudowę drogi powiatowej nr 3560W Ruda Wielka – Dąbrówka Warszawska.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z rozwiązaniami zaproponowanymi w projekcie, jak również uczestniczenia w konsultacjach prowadzonych drogą elektroniczną do 30 września 2018 r. Więcej „Konsultacje ws. rozbudowy dróg powiatowych na terenie Gminy Wierzbica”

Więcej o: Radomska jest remontowana

Radomska jest remontowana

Trwa przebudowa ulicy Radomskiej w Wierzbicy, biegnąca w ciągu drogi wojewódzkiej numer 744. – Podnosimy jakość życia naszym mieszkańcom. To kolejna ważna ulica, która zostanie wyremontowana – powiedział Wójt Zdzisław Dulias.

Inwestorem jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzki. Umowa z firmą Budromost-Starachowice została podpisana w połowie maja. Ulica Radomska to jedna z głównych dróg w Wierzbicy, ale i jedna z najbardziej zaniedbanych arterii. Więcej „Radomska jest remontowana”

Więcej o: 150 tysięcy złotych na modernizację obiektu sportowego. Umowa podpisana

150 tysięcy złotych na modernizację obiektu sportowego. Umowa podpisana

Wójt Zdzisław Dulias wraz ze Skarbnik Gminy Ireną Stańkowską, podpisali stosowne dokumenty o udzieleniu pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018” na modernizację obiektu sportowego w miejscowości Ruda Wielka. Więcej „150 tysięcy złotych na modernizację obiektu sportowego. Umowa podpisana”

Więcej o: Piknik Rodzinny w Rudzie Wielkiej

Piknik Rodzinny w Rudzie Wielkiej

IV Piknik Rodzinny odbył się w Rudzie Wielkiej. Tradycyjnie organizatorem było stowarzyszenie Nasza Ruda.

Wśród licznych atrakcji, były m.in. tzw. dmuchańce, loteria z nagrodami, jazda konna czy zabawy dla dzieci przygotowane przez GOPS. Ponadto można było zasmakować potraw regionalnych i czegoś „na słodko”. Więcej „Piknik Rodzinny w Rudzie Wielkiej”

Więcej o: Nowe ujęcie wody włączone do sieci

Nowe ujęcie wody włączone do sieci

Wójt Gminy Wierzbica informuje mieszkańców, że z końcem miesiąca lipca oddana została do użytkowania studnia głębinowa nr 6 na terenie po byłej cementowni Lafarge. Prace związane z odtworzeniem studni wykonane zostały przez pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Wierzbicy. Wykonano niezbędne przyłącze do gminnej sieci wodociągowej.

Po przebadaniu wody przez Sanepid i jej dopuszczeniu zyskaliśmy nowe, długo oczekiwane ujęcie wody z największą wydajnością. Teraz  nowe ujęcie wody zlikwiduje wszelkie niedobory wody w okresie suszy w miejscowościach Rzeczków oraz Ruda Wielka. Więcej „Nowe ujęcie wody włączone do sieci”