Więcej o: „Wyróżnienie Białej Wstążki” dla dzielnicowego z Wierzbicy

„Wyróżnienie Białej Wstążki” dla dzielnicowego z Wierzbicy

Mł.asp. Paweł Pawlina, dzielnicowy z Posterunku Policji w Wierzbicy, otrzymał „Wyróżnienie Białej Wstążki”.

Kilka dni temu w Warszawie odbyła się gala finałowa X edycji konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Centrum Praw Kobiet i Fundację Jolanty Kwaśniewskiej – „Porozumienie bez barier”. Ma na celu wybór mężczyzn, którzy w szczególny sposób zasłużyli się pomagając kobietom, reagując na wszelkie formy przemocy i dyskryminacji.
Wyróżnienia przyznawane są w 7 kategoriach: wymiar sprawiedliwości, organy ścigania, instytucje i organizacje pomocowe, osoby publiczne, instytucje publiczne, osoby prywatne i media. Więcej „„Wyróżnienie Białej Wstążki” dla dzielnicowego z Wierzbicy”

Więcej o: Turniej Zapaśniczy w Wierzbicy

Turniej Zapaśniczy w Wierzbicy

W sobotę, 23 listopada 2019r. zapaśnicy z 10 klubów walczyli o zwycięstwo w Turnieju Zapaśniczym o „Puchar Wójta Gminy Wierzbica” młodzików i kadetów w stylu klasycznym. Miłośnicy walk zapaśniczych mieli okazję do prawdziwej uczty, bo taką był bez wątpienia zorganizowany przez Wójta Gminy Wierzbica Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „ORLIK” Wierzbica coroczny Turniej Zapaśniczy z udziałem 11 medalistów Mistrzostw Polski młodzików i kadetów. Na macie rozgrywano walki, których zwycięzcy pracowali na łączną punktację dla swoich klubów. Więcej „Turniej Zapaśniczy w Wierzbicy”

Więcej o: Zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi poświęconymi mazowieckim rezerwatom przyrody

Zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi poświęconymi mazowieckim rezerwatom przyrody

Film „Mazowieckie rezerwaty przyrody

Ile jest rezerwatów w województwie mazowieckim? Który z nich jest najmniejszy, a który największy? Jakie zwierzęta znajdują schronienie w rezerwatach? Co każdy z nas może zrobić, aby przyczynić się do ochrony tych najcenniejszych obszarów? O tym wszystkim mowa w filmie „Mazowieckie rezerwaty przyrody”. Więcej „Zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi poświęconymi mazowieckim rezerwatom przyrody”

Więcej o: Zaproszenie na Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy o „Puchar Wójta Gminy Wierzbica” kadetów i młodzików w stylu klasycznym

Zaproszenie na Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy o „Puchar Wójta Gminy Wierzbica” kadetów i młodzików w stylu klasycznym

Wójt Gminy Wierzbica i Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „ORLIK” Wierzbica zapraszają na cykliczny Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy o „Puchar Wójta Gminy Wierzbica” kadetów i młodzików w stylu klasycznym. Turniej odbędzie się w dniu 23 listopada 2019 roku (sobota) w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy.

Początek walk zapaśniczych o godz. 1115, a o godz. 14oo odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów. Więcej „Zaproszenie na Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy o „Puchar Wójta Gminy Wierzbica” kadetów i młodzików w stylu klasycznym”