Więcej o: XXIII Memoriał Jacka Kuny

XXIII Memoriał Jacka Kuny

W najbliższą sobotę (14 września) na stadionie Gminnego Klubu Sportowego „Orzeł” Wierzbica odbędzie się XXIII Memoriał Jacka Kuny.

Początek imprezy o godz. 13:00. Wówczas oldboje Orła rozegrają mecz z oldbojami klubu Star Starachowice. Po spotkaniu wręczone zostaną pamiątkowe puchary dla obydwu drużyn.

Serdecznie zapraszamy! Więcej „XXIII Memoriał Jacka Kuny”

Więcej o: Pozytywnie rozpatrzony drugi w 2019 roku wniosek ws. dofinansowania zadania pn. „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wierzbica”

Pozytywnie rozpatrzony drugi w 2019 roku wniosek ws. dofinansowania zadania pn. „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wierzbica”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, że wniosek w sprawie dofinansowania zadania pn. „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wierzbica” został rozpatrzony na posiedzeniu Zarządu w dniu 21.08.2019 r. pozytywnie.

Uchwałą Zarządu przyznano dofinansowanie w formie dotacji w wysokości 7 209,40 zł, co stanowi do 100% kosztu kwalifikowanego zadania. Więcej „Pozytywnie rozpatrzony drugi w 2019 roku wniosek ws. dofinansowania zadania pn. „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wierzbica””

Więcej o: Dożynki Gminne – Wierzbica 2019

Dożynki Gminne – Wierzbica 2019

Tradycyjnie już na gminnych Dożynkach w Wierzbicy pojawiły się tłumy ludzi. Niezwykle energiczne koncerty sprawiły, że zabawa trwała do późnego wieczora.

– Dożynki to czas podziękowań Panu Bogu za plony, a przede wszystkim, my – mieszkańcy – mamy okazję podziękować rolnikom za trud i codzienną pracę, bo to dzięki nim powstaje taka więź solidarności i głęboki szacunek do pracy i chleba, a rolnicy w swojej pracy podejmują współdziałanie tak, aby osiągnąć jak najwyższe plony, a przez to, abyśmy mogli mieć zapewniony byt żywnościowy – mówił m.in. Wójt Gminy Wierzbica, Zdzisław Dulias. Więcej „Dożynki Gminne – Wierzbica 2019”

Więcej o: Opieka wytchnieniowa

Opieka wytchnieniowa

Wójt Gminy Wierzbica w lipcu 2019 roku podpisał umowę z Wojewodą Mazowieckim w sprawie  wysokości i trybu  przekazywania  w 2019 r. środków  Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie zadań w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2019. Więcej „Opieka wytchnieniowa”

Więcej o: Kolejne dofinansowania dla Gminy Wierzbica

Kolejne dofinansowania dla Gminy Wierzbica

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Ponad 1,3 mln zł z budżetu Mazowsza trafiło do powiatu radomskiego, w tym Gminy Wierzbica.

O rozstrzygnięciu wniosków w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2019 i 50 tys. zł na pięć zadań dla naszej gminy, pisaliśmy już tutaj.

Ponadto nasza gmina pozyskała 12 tysięcy złotych na remont posadzki w garażu strażnicy OSP w Rzeczkowie oraz aż 95, 250 tys. zł na budowę boisk sportowych na działkach gminnych w miejscowości Łączany. Więcej „Kolejne dofinansowania dla Gminy Wierzbica”

Więcej o: Bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych

Bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych

Wójt Gminy Wierzbica – Zdzisław Dulias, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Halina Janiszek – Stajniak oraz Dyrektor Mazowieckiego  Oddziału Regionalnego Towarzystwa ALTUM Programy Społeczno- Gospodarcze – Joanna Kowalik serdecznie zapraszają Mieszkańców Gminy Wierzbica oraz powiatu radomskiego i szydłowieckiego do udziału w ciekawych i bezpłatnych zajęciach w ramach projektu unijnego. Więcej „Bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych”