Więcej o: Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Wierzbica

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Wierzbica

Oficjalne obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiona w naszej parafii, a koncelebrowana przez proboszcza ks. kan. Juliana Sobczyka oraz ks. Marcina Gregiela.

Mszę świętą wzbogaciły poczty sztandarowe jednostek OSP i szkół podstawowych z terenu gminy Wierzbica. Więcej „Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Wierzbica”

Więcej o: Zawodnik MLUKS „Orlik” Wierzbica V-ce Mistrzem Polski Młodzików 2018

Zawodnik MLUKS „Orlik” Wierzbica V-ce Mistrzem Polski Młodzików 2018

W dniach 02-04.11.2018 w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym. W zawodach wystartowało 212 zawodników z 46 klubów Polski. Wielkim sukcesem klubu zapaśniczego z Wierzbicy było zdobycie przez jego wychowanka Piotra Draba tytułu Vice Mistrza Polski Młodzików w kategorii 44 kg. Więcej „Zawodnik MLUKS „Orlik” Wierzbica V-ce Mistrzem Polski Młodzików 2018″

Więcej o: Sprawdź jakość powietrza w Gminie Wierzbica

Sprawdź jakość powietrza w Gminie Wierzbica

Dzięki zamontowanym sensorom Airly w Gminie Wierzbica, które pozwalają na zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym, możemy sprawdzić informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. Więcej „Sprawdź jakość powietrza w Gminie Wierzbica”

Więcej o: LIII Sesja Rady Gminy Wierzbica – Ostatnia w Kadencji 2014 – 2018

LIII Sesja Rady Gminy Wierzbica – Ostatnia w Kadencji 2014 – 2018

W czwartek 25 października 2018 roku w Urzędzie Gminy w Wierzbicy odbyła się ostatnia w kadencji 2014-2018 Sesja Rady Gminy Wierzbica. Początek obrad uświetnił występ artystyczny uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wierzbicy, którzy z okazji uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne. Więcej „LIII Sesja Rady Gminy Wierzbica – Ostatnia w Kadencji 2014 – 2018”

Więcej o: Dofinansowanie na sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP

Dofinansowanie na sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP

W dniu 23 października 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wierzbicy odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP z terenu Gminy Wierzbica, zakupionych w ramach Funduszu Sprawiedliwości – Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Więcej „Dofinansowanie na sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP”

Więcej o: Jubileusz 40-lecia zapasów w Wierzbicy

Jubileusz 40-lecia zapasów w Wierzbicy

Około 170 osób przybyło do lokalu „Jarzębina” w Wierzbicy, byłych i obecnych zawodników trenerów, działaczy, i sympatyków sportu zapaśniczego aby uczcić 40 lecie działalności tej dyscypliny sportowej w Wierzbicy.  Wśród uczestników jubileuszu nie zabrakło Mistrza Olimpijskiego z Atlanty Włodzimierza Zawadzkiego, wychowanka wierzbickich zapasów oraz jego trenera Mariana Osińskiego. Więcej „Jubileusz 40-lecia zapasów w Wierzbicy”