Więcej o: Zmniejszenie kosztów ogrzewania gminnych obiektów

Zmniejszenie kosztów ogrzewania gminnych obiektów

„Kompleksowe działania w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków w Gminie Wierzbica szansą na zmniejszenie kosztów oraz zapoczątkowanie procesu poprawy jakości powietrza” – to projekt, który został zrealizowany w Gminie Wierzbica, a którego pozytywne efekty będą widoczne przez kilka najbliższych lat. Więcej „Zmniejszenie kosztów ogrzewania gminnych obiektów”

Więcej o: Ruda szantowała w Kozienicach

Ruda szantowała w Kozienicach

Nikt w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej nie wyobraża sobie listopada bez kozienickiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej. Na tę wyjątkową imprezę wyruszyliśmy już po raz piąty 23 listopada 2018r.

Ten festiwal ma niewątpliwie swoją duszę. Na wspaniały klimat składają się na pewno  wzorowa organizacja, wspaniali ludzie oraz niewątpliwie niepowtarzalna żeglarska atmosfera, którą widać, słychać i czuć. W tym roku mogliśmy liczyć również na rekordowe wsparcie, bo do Kozienic wybrało się ponad 30 osób, w tym uczestnicy, członkowie rodziny i sympatycy szant. Więcej „Ruda szantowała w Kozienicach”

Więcej o: Ahoj, Szkolna Przygodo!… czyli o ślubowaniu uczniów klasy pierwszej

Ahoj, Szkolna Przygodo!… czyli o ślubowaniu uczniów klasy pierwszej

30 października 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej.
Hasło tego ważnego wydarzenia „Ahoj szkolna przygodo!” było bardzo zachęcające, bo któż nie chciałby przeżyć niezwykłej przygody już na początku edukacji. Więcej „Ahoj, Szkolna Przygodo!… czyli o ślubowaniu uczniów klasy pierwszej”

Więcej o: Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Wierzbica

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Wierzbica

Oficjalne obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiona w naszej parafii, a koncelebrowana przez proboszcza ks. kan. Juliana Sobczyka oraz ks. Marcina Gregiela.

Mszę świętą wzbogaciły poczty sztandarowe jednostek OSP i szkół podstawowych z terenu gminy Wierzbica. Więcej „Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Wierzbica”

Więcej o: Zawodnik MLUKS „Orlik” Wierzbica V-ce Mistrzem Polski Młodzików 2018

Zawodnik MLUKS „Orlik” Wierzbica V-ce Mistrzem Polski Młodzików 2018

W dniach 02-04.11.2018 w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym. W zawodach wystartowało 212 zawodników z 46 klubów Polski. Wielkim sukcesem klubu zapaśniczego z Wierzbicy było zdobycie przez jego wychowanka Piotra Draba tytułu Vice Mistrza Polski Młodzików w kategorii 44 kg. Więcej „Zawodnik MLUKS „Orlik” Wierzbica V-ce Mistrzem Polski Młodzików 2018″